banner851

banner955

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI HEYECANLANDIRDI

Asgari ücrete yıl ortasında 2. bir zam yapılması beklentisi sorulan Erdoğan’ın cevabı çalışanları heyecanlandırdı. Erdoğan, “Yapılacak görüşmeler neticesinde yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz.” dedi.

Ekonomi 25.03.2022, 13:28
1927
ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI HEYECANLANDIRDI

Asgari ücrete yılbaşında yapılan yüzde 50 oranındaki artış çalışanların yüzünü güldürse de yüzde 50’yi geçen yıllık enflasyon ve baş gösteren hayat pahalılığı nedeniyle asgari ücrete memur ve işçi maaşlarına olduğu gibi yılda 2 kez zam yapılması beklentisi doğmuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in geçtiğimiz günlerde "Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık" diyerek asgari ücrete ikinci zam beklentilerine kapıları kapatmasının ardından devletin zirvesinden umutları yeşerten bir açıklama geldi.

NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşları ve asgari ücrete ikinci zam konusunda önemli bir açıklama yaptı.

“ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM YAPILACAK MI?”

Erdoğan, bir gazetecinin ‘Asgari ücrete yıl ortasında zam gelecek mi?’ sorusu üzerine "Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir. Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur.” dedi.

“İŞÇİMİZDEN BÖYLE BİR ŞEYİ ESİRGEMEYİZ”

Böyle bir ihtiyaç olduğundan bunun vatandaştan esirgenmeyeceğini altını çizen Erdoğan, “Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” diye konuştu.

Yorumlar (7)
vatandaş 7 ay önce
Allah gözünüzü doyursun bazı kesime Tayyip 10 binlira maaş verse gene açız derler.bu ülkede gecmisde köylüler işçiler hep aşağılandi gene bazi insanlarda siniflandirma var fakat bugün kendine güvenen köylü işçi var onlar olmasa masa başındakiler .... yerdi !.
vatandaş 7 ay önce
Allah gözünüzü doyursun bazı kesime Tayyip 10 binlira maaş verse gene açız derler.bu ülkede gecmisde köylüler işçiler hep aşağılandi gene bazi insanlarda siniflandirma var fakat bugün kendine güvenen köylü işçi var onlar olmasa masa başındakiler .... yerdi !.
gariban81 7 ay önce
ALLAH RIZKA KEFİLDİR SİZ YETERKİ EKMEGİNİZİN PEŞİNE CABA GÖSTERİN NE İSTERSENİZ ALLAHTAN İSTEYİN KULDAN DEGİL.
Davut Sam 7 ay önce
Sandık gelsin. Bak sürprizi seyret.
Artikin yiter. Vaat vaat...
Yeter Artık... 7 ay önce
o calısma bakanı kac ıscının sofrasına oturmus ev halını gormus bırı sorsa keske maas 10 bın olsa ne yazar nasıl olsa 2 ayda gerı topluyorsunuz enflasyonu dusurun enflasyonu ekım yok bıcım yok yakıt almıs basını gıdıyo nerde bızım hersene metrelerce küp cıkan dogalgaz ortalama 60-70 yıl yasıyoruz onu da sıkıntılar ıcınde asagıda gorusucez
Bak Bak Bak 7 ay önce
Gerekirse :) Niye Gerekmiyormu
YAVUZ81,08 7 ay önce
Sen kendi cebini doldur çoluğun çocuğun aç açıkta kalmasın bir daha böyle toplum bir daha böyle iktidarı bulamazsın toplum olarak bize şükür yeter
17
kapalı