banner851

banner955

ESKİ SANAYİ DÖNÜŞÜMÜ İÇİN İMZALAR ATILDI

Şehrin içinde kalması nedeniyle yıllardır kaldırılması beklenen Eski Sanayi Sitesi’nin dönüşümü konusunda büyük bir gelişme yaşandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve başladığı ilk günden itibaren üzerinde durduğu konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında protokol imzalandı. Bakan Murat Kurum şahitliğinde imzalanan protokol ile Eski Sanayi Sitesi şehir merkezinden kaldırılacak, Beslanbey mevkiinde belirlenen yere TOKİ tarafından inşa edilecek modern sanayi sitesine taşınacak.

Ekonomi 15.09.2020, 15:36 15.09.2020, 15:38
6003
ESKİ SANAYİ DÖNÜŞÜMÜ İÇİN İMZALAR ATILDI
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin tarihinde yeni bir sayfa açacak bir projenin daha mimarı oldu. Yılların kangren haline gelen Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşümü için Ankara’da görüşmeler yürüten Başkan Özlü, dün akşam saatlerinde Düzceliler’e müjde ile geldi. Görüşmelerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü dönüşüme ilişkin protokolü imza altına aldı. Hazırlanan protokole göre projenin tasarım ve her türlü inşaat uygulamaları için de, Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de protokol tarafları olarak imza attı. Protokole göre Beslanbey Yeni Sanayi Sitesi Projesinin İhale ve İnşaat yapım süreçleri TOKİ tarafından yürütülecek ve sonuçlandırılacak.

Beslanbey Mahallesi’nde 50 bin metrekarelik alana inşa edilecek

Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na giden Başkan Özlü, beraberinde Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TSO Başkanı Tuncay Şahin ile birlikte Bakan Murat Kurum ile görüştü. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü, TOKİ, Düzce TSO ve Düzce Belediyesi’nin arasında hazırlanan protokolün imza töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şahitliğinde yapıldı. Protokol ile Kentsel Dönüşüm Projesine tabi olarak yenilenecek sanayi sitesi Beslanbey Mahallesinde inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak. Bu amaçla, ilk aşamada Beslanbey Mahallesi’nde 50 bin 507 metrekarelik alan hazırlanıyor. Daha sonra buna belediyeye ait yerlerin trampa edilmesi ile 12 bin 770 metrekare alan ilave edilecek.

“Tarihi bir imza atıldı”

Protokole ilişkin yazılı açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Ankara’da, Düzce’nin gelişimi ve kentsel dönüşüm için ‘tarihi bir imza’ atıldığını belirterek “Düzce için en önemli projelerimizden birini daha hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Düzce il merkezinde faaliyet gösteren 1970’li yıllarda yapılmış olan Küçük Sanayi Sitesi’nin kent merkezinde kalmış olması, bu alandaki köhnemiş yapıların, kent merkezindeki fiziksel çevrenin iyileştirilebilmesi için Düzce-Merkez-Beslanbey mahallesindeki Yeni Sanayi Sitesi alanına taşınması projesi hayata geçiyor. Yıllardır sanayi esnafı da bölgedeki vatandaşlar da iş yerleri ile sanayi dükkanlarının iç içe geçmesinden yakınıyordu. Artık bu durum geçmişte kalıyor. Hem eski sanayi çarşısı ıslah edilecek hem de modern bir sanayi sitesi kurulacak. Biz bu şehrin çehresi değişecek diyorduk. Bunu gerçekleştiriyoruz. Düzce hem sosyal ve kültürel açıdan gelişecek hem de ekonomik açıdan gelişecek. Biz, bu şehrin vizyonunu belirliyoruz. Düzce’mize, hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (7)
Metin ÇİFTÇİ 2 yıl önce
Düzce’ye yapılacak olan 100bin konut projesi için hala yer tesbiti yapıldımı
Mercan 2 yıl önce
Belediye yi arabaları düzene koyun eski düzen devam etsin sarayyerindeyim cok mağdur olduk eski düzeeni geri verin bizim arabaların bizi mağdur ettiniz cekdiğimiz mağdurlar helal etmiyoruz haklarımızı başkan bize resmen cile verdnz araba saatlerini değiştirme güzarkahlarını değiştrme eski düzen devam etsin
Hüseyin FIRAT 2 yıl önce
Düzce mize hayırlı olsun. Çalışan kazanır.Emeği geçenlere saygı ve sevgilerimi sunarım. TEBRİKLER SAYIN BAKANIM
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Yıkmaktan başka ne yaptınız yazıklar olsun
Teknik. 2 yıl önce
Tarım bakanlığı onayı varmı???
Düzceli 2 yıl önce
Beslanbey neresi düzce de bole bi Mahalle Nerde
Öz hakiki İrlandalı 2 yıl önce
İlk kazma vurulmadan inanma beslanbey yapılacak falan filan uzun hikaye
29
açık