banner851

banner614

Esnaf Borcuna Düşük Faiz

banner619

Maliye, 100 milyar lirayı bulan vergi ve prim borçlarının yapılandırılması için çalışma başlattı. Esnaf, borcunu düşük faizle ve uzun vadede ödeyebilecek.

banner846
Ekonomi 29.11.2009, 17:09
210
Esnaf Borcuna Düşük Faiz
banner844

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın vergi ve prim borcuna yeniden yapılandırma geleceğini açıkladı. Maliye Bakanlığı`na bu konuda yaptıkları teklifin dikkate alındığını belirten Palandöken, yapılandırma için çalışmaların başladığını müjdeledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`in Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu`ndaki konuşmasını olumlu bulan TESK Genel Başkanı Palandöken, yeni düzenleme ile esnafın vergi borcunu rahatça ödeyebileceğini, devletin de birikmiş yaklaşık 100 milyarlık vergi alacağını tahsil edebileceğini söyledi.
Bendevi Palandöken, konuyla ilgili açıklamasında, şunları kaydetti: `Son yıllarda esnaf ve sanatkarımızın en büyük sorunu olan birikmiş vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda atılan adımlar son derece sevindiricidir. Bu yapılandırma, esnaf ve sanatkarımız kadar devletimizin de işine yarayacaktır. Birikmiş vergi ve prim borçları 100 milyar TL`nin üzerindedir. Yeniden yapılandırma ile bu borçların yarısı tahsil edilebilse, bütçe açığı tamamen kapanacak, yeni yatırımlar için önemli bir kaynak yaratılmış olacaktır.`

Yorumlar (0)