banner851

banner614

FABRİKA İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN!

banner619

Yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapmak isteyen illerden 'Uygun arazimiz var' açıklamaları peşi sıra gelirken, talipliler arasında yer alan Düzce'de de biçilmiş kaftan konumunda bir arazi var. Ovapınar-Mengencik ve Büyükaçma köyleri arasında bulunan Uzel Holding'e ait 1032 dönüm araziye 17 yıldır ne yatırım yapıldı ne de arazi satıldı. Yıllardır atıl bekletilen Uzel arazisinin yerli otomobil üretimine kazandırılması için ilin idareci ve siyasilerinin harekete geçmesi bekleniyor.

banner846
Ekonomi 17.11.2017, 16:52 17.11.2017, 18:46
6504
banner844

Yerli otomobil üretim yeri konusunda yarışın git gide kızıştığı şu günlerde talipli illerin bir bir arazi göstermesi, Düzce'de yıllardır atıl halde bekletilen Uzel Holding'e ait kullanılmayan bin 32 (1032) dönüm araziyi hatırlattı.

Büyük umutlarla temeli atılmıştı

İki büyük deprem sonrası Ovapınar, Güven Köyü, Muradiye Mengencik, Darıyeri Mengencik ve Büyükaçma köyleri arasında bulunan arazide Uzel Makina Sanayi tarafından yapılacağı açıklanan traktör fabrikası için dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in katıldığı törenle temel atılmış ancak yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlayacağı açıklanan fabrika faaliyete geçememişti.

Akıllara Uzel arazisi geldi

Türkiye'nin 60 yıllık rüyası "yerli otomobil" için ortak girişim grubuyla imzaların atılmasının ardından yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapmak isteyen iller arasında yarışın gittikçe kızıştığı şu günlerde akıllara "Atıl halde 17 yıldır Düzce Ovapınar Köyü'nde bekletilen Uzel'e ait arazinin böyle bir yatırım için değerlendirilebileceği" görüşü geldi.

Şimdi harekete geçme zamanı

Büyük hedeflerle temel atan ancak yatırımı tamamlayamayan Uzel Holding'e ait etrafı çitlerle çevrilmiş vaziyetteki 1032 dönümlük arazinin yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yapması için ilin idareci ve siyasilerin Ankara nezdinde bastırması bekleniyor.

Bir taşla iki kuş!

Bu sayede Düzce, hem sanayisine ivme kazadıracak bir yatırımı kazanmış olacak hem de uzun yıllardır üzerindeki fabrika için kurulan kapalı binalarla atıl vaziyette duran büyük bir arazi değerlendirilmiş olacak.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (17)
mmmm 4 yıl önce
Uzel arazisi alınsın hiç olmazsa da uzel mağdurları alacakları nada kavuşmuş olur
Uzel de olabilir yıllardı 4 yıl önce
Yıllardır boş durumda kullanılmayan teknopark yapılacak denilen 400 donum arazide otabanın yanında boş bir sekilde bekliyor arazi cok yeterki yapılsın artık düzceyede yatırım yapılsın
Yorum 4 yıl önce
Aylar boyunca temel kazmasi surdu o arazinin tören yapıldı 17 yildir atıl otoban bağlantısı bile yok dibinde otoban olmasına rağmen bi 17 yıl daha bos kalir
Mengencikli 4 yıl önce
O bina kimseye yar olmaz çünki ah var ah..garip gurabanın arazileri bedava makul bi ücretle köylünün elinden zorla tehtitle alındı..oyüzden kimseye yar olmadı olmazda..
Duzceli 81 4 yıl önce
Bimer iletisim merkezine duzcelilerin bu konuyu dile getiren bir yazi ile basvurmasi lazim . Düzce ovasi bi kac kisinin degil duzcelinindir. Milletvekillerimiz bu konuda malesef zayiflar.
Mantık 4 yıl önce
Düzce araba fabrikasını kaldıracak kapasiteye sahip mi acaba. Sadece otomobil yan sanayi olan standard profil ve teknorot ta 3000 in üzerinde kişi çalışıyor. Sadece yan sanayi ürünlerini DÜZCE de yapsalar Düzce nin nüfusu yetmez. Az mantık
Muzaffer 4 yıl önce
Duzcede o fabrikada çalışacak kalifiye eleman yok . Bu işler sadece bina ve makine ile olmuyor
TS 4 yıl önce
NE GEREK VAR BURASI ZATEN İKDİDARIN KALESİ BÖYLE BİR YATIRIMA GEREK DUYMAZLAR YİNE BOLU VEYA SAKARYA KAPAR .CÜNKÜ MUHALEFET VAR .BURASI GARANTİ İL KALE YANİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın