banner851

banner614

FAKIBABA’DAN PATATES YANITI

banner619

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatları ile ilgili fiyatların önümüzdeki haftadan itibaren düşeceğini ve normale döneceğini söyledi.

banner846
Ekonomi 01.07.2018, 12:56 01.07.2018, 16:28
1164
banner844

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, CNN TÜRK'te yayınlanan Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Fakıbaba, haftalardır tırmanışını sürdürerek hem vatandaş hem de esnafı mağdur eden patates fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Patates fiyatları önümüzdeki haftadan itibaren düşecek ve normale dönecektir”
24 Haziran’da yapılan seçimlerin 8 ay öncesinde Niğde’de üreticilerle gerçekleştirdiği buluşmada “patates elimizde kaldı” diye dert yandıklarını belirten Fakıbaba şu ifadelerde bulundu:

“Biz ihracat desteği verdik. Ama ne olduysa seçimden 15 gün önce patates fiyatları yükseldi. Bazı insanlar fırsatçılık yapıyor. Üreticinin elinde patates kalmamıştı zaten. Stokçuluk nedeniyle bu durum yaşandı.

Tarlada 1.5-2 lira olması gerekir. Tabi bu markette 3-4 liraya çıkıyor. Bu durum da doğru değil. Patates ve soğanda ihtiyacımızı karşılıyoruz ve ihracat yapıyoruz. İklim değişiklikleri ve seçim nedeniyle fırsatçılar devreye girdi. Hem para kazandılar hem de siyasi mesaj verdiler.

Patates fiyatları önümüzdeki haftadan itibaren düşecek ve normale dönecektir.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (11)
HASAN 3 yıl önce
Durmak yok yola devam. Tercihini sizden yana kullananlara müstehaktır.
Yorumcu 3 yıl önce
Findigi 8 liraya giden ciftci sogani 7 tl den aldı ve oyunu yine iktidara verdi.Eger bir findikci bu konuda findigim para etmiyor diye aglarsa cok buyuk sovucem.Onlarin yuzune biz zarar ediyoruz.
ESNAF 3 yıl önce
Tarım Bakanımızı değiştirilelim.
Bakan 3 yıl önce
Bu Bakanı hangi ülkeden ithal ettik bilen var mı. Hangi ülkenin Tarım Bakanı daha iyi ise onu ithal etmek gerekli
Düzceli 3 yıl önce
Başka şeye kalkip bisey diyemiyosunuz da patates sogan pahalaninca sosyal medyanin kişkirtmasiyla diyemiceginiz laflari demeyin 2 bucuk 3 bucuk lira suan en fazla buna pahali mi diyorsunuz eken yok biçen yok ek desek ekmezsiniz
Fındıkçı 3 yıl önce
4 tane patates 1 kilo fındıktan pahalı oldu.iyiki oy vermedim size.bir daha zaten vermem
........ 3 yıl önce
Patates fiyatları düşerse çiftçi zarar edecek
........ 3 yıl önce
Patates fiyatları düşerse çiftçi zarar edecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık