banner851

banner614

FATURADAN O PAY ALINMAYACAK!

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yarın meclise gelecek Üretim Reform Paketi ile sanayicinin elektrikte TRT payının kaldırılacağını açıkladı. Kullandıkları elektriğin yüzde 2'si kadar TRT payı veren sanayiciler uzun süredir bu payın sıfırlanmasını istiyordu.

banner846
Ekonomi 10.05.2017, 12:21 11.05.2017, 14:50
3125
banner844
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Üretim Reform Paketi ile ilgili Ankara'da düzenlenen basın toplantısında hazırladıkları paketin detayları hakkında bilgi verdi

OSB’lere yapılan sanayi yatırımlarının kolaylaştırılması ve OSB yönetimlerinin etkinleştirilmesi gibi bir çok düzenleme içeren Sanayi Reform Paketi'nin perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşüleceğini söyleyen Özlü, sanayicinin elektrikte TRT payının kaldırılacağını ifade etti. Özlü, organize sanayi bölgelerinin inşasının izinleri için zeytinlik sahası koruma kurulu kuracaklarını duyurdu. Sanayi Bakanı, kent içerisindeki sanayi sitelerinin taşınacağını ve maliyetinin 19 milyar lira olacağını söyledi.

ÜRETİM REFORM PAKETİ
İlk taslağı 726 sivil toplum kuruluşuna gönderilen Üretim Reform Paketi, sanayicilerin daha uygun şartlarla sanayi parseli bulmasından, ödediği vergilerde indirimler yapılmasına kadar giden bir çok hususu içeriyor. Toplam 72 maddeyi içeren paket, sanayinin geliştirilmesi, üreticinin desteklenmesi noktasında önemli bir reform ve düzenleme olarak görülüyor. Paketin Mayıs ayı içerisinde kanunlaştırılması bekleniyor.

Öte yandan paketin yasalaşması ile özel sektörün elektrik fiyatları üzerinde bir yük oluşturduğunu belirterek, uzun zamandır kaldırılmasını istediği TRT payı, kalıcı olarak sıfırlanmış olacak. 
Yorumlar (11)
ilker 4 yıl önce
Sanayiciyi düşündüğünüz kadar asgari ücretli yi düşünün sayın bakan ha bana sorarsanız bu halkı ne kadar ezerseniz oyunu artar
asgari ücretli 4 yıl önce
ağlamayın diyen,,sen kimsin,,memur maaşını emekli maaşını ödeyemeyen sizler hiç konuşmayın..tabiiki reis..
Rumuzu asgari ücretli 4 yıl önce
Biz Akp den önce memur da olduk, emekli de olduk. Çok şükür maaşımızı da tıkır tıkır aldık. Yarın ölüm var hesap var. Sen eminmisin maaşlar hangi tarihte ödenmedi?
Vahdet 4 yıl önce
Sayın bakanım sanayıcının ustunde hıc bır yuk bırakmayın yukleyın garıbana ıscı verdınız 6 ay kullan maası bızden asgarı ucretın farkını destek dıye verdınız asgarı ucret fazla ıstersenız onuda dusurun sanayıcı kıme satcak bakalım
ağamayın 4 yıl önce
kimse boşuna ağlamasın. bu kadar oyu bunlara ben vermedim. alın size istikrar.. reisiniz sağolsun...
Ismaıl 4 yıl önce
Sayın bakanım butcede acık olusacakya olusmasın bız asgarı ucretten aldığınız vergıyı artırın olsun bıtsın
Vatandaş 4 yıl önce
Sanayici ödemesin biz ler ödeyelim bu ne ayricalik kaldirilacaksa herkes için geçerli olsun
Hacı 4 yıl önce
Evler ne olacak sayın bakanım.Su faturası gördünüzmü Sayın bakanım.kaç kalemvergi var 5 tl tüketim 105 tl bizede bakın sanayici kazanıyor biz onlar adına dar gelirliler ödeyelim o zaman ne ala.
Chief 4 yıl önce
Sanayici ödemesin asgari ücretli işçi ödesin. TRT payı nedir arkadaş? TRT aldığı reklamla kendi kendini çeviremiyorsa kapatılsın biz finanse etmek zorunda mıyız?
Avrupa kıskanıyor 4 yıl önce
Birileri Avrupa'ya nerden meydan okuyacak? Havuz medyasına ilave bizim paramızla finanse edilen TRT 24 saat birilerinin basın bürosu gibi, Ver mehteri veer, veeerrr.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın