banner851

banner955

Fındığa, ayrı şehirlerde ayrı fiyat

Üreticilerin fındık çilesi bir türlü bitmiyor. Üreticiler şimdide aynı fındığa farklı şehirlerde verilen farklı fiyatlara tepki gösteriyor.

Ekonomi 07.10.2008, 16:40
203
Fındığa, ayrı şehirlerde ayrı fiyat
banner1032

Fındık konusunda yaşanan sıkıntılar bir türlü bitmiyor. İlk olarak açıklanan fındık fiyatının yetersizliği yankı bulmuş muhalefet partileri başta olmak üzere açıklanan fiyat bir çok kesim tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Şimdi ki sorun ise fındığını TMO'ya değilde tüccara veren üreticilerin farklı fiyat politikasına karşı tepkisi oldu. Bu yıl fındığa verilen fiyatı ucuz bularak memnun olmayan üreticiler, fındıklarını satmak istedikleri tüccarların iki ayrı şehirde farklı fiyat verdiklerinden şikayet ediyorlar.

Bölgeler ve şehirler arası fiyat farkı yüzünden aynı kalitedeki ürünlerini ucuza satmak zorunda kaldıklarını belirten üreticiler, şehir şehir fındık fiyatı sormaktan artık yorulduklarını dile getiriyor. 50 randıman kalitesindeki fındığa Ereğli'de 2,500 ytl verilirken, Düzce'de aynı kalitedeki fındığa verilen fiyat 2,100 ytl ye kadar düşüyor.TMO Ekim, Kasım, Aralık ayları için ürününü teslim eden üreticiye 4 ile 5 ytl fiyat vermişti.

banner844
Yorumlar (0)
16
hafif yağmur