banner851

banner614

FINDIK 7 TL'Yİ BULUR

Bayraktar, yaptığı açıklamada fındığın rekolte bakımından üreticiyi pek sevindirmediğini söylerken üreticinin akıllı davranması halinde fındığın fiyatını arttıracağını savundu.Batı'da fındığın 5.80 TL'den satışa sunulacağını söyleyen Bayraktar fiyatların

banner619
Ekonomi 07.09.2013, 17:51
208
FINDIK 7 TL'Yİ BULUR


Bayraktar, yaptığı açıklamada fındığın rekolte bakımından üreticiyi pek sevindirmediğini söylerken üreticinin akıllı davranması halinde fındığın fiyatını arttıracağını savundu.Batı'da fındığın 5.80 TL'den satışa sunulacağını söyleyen Bayraktar fiyatların şuan itibariyle 6.10 civarında seyrettiğini ifade etti. Bayraktar, fiyatların bölgelere göre değişiklik gösterdiğine dikkat çekerek f”iyatın artmasının en önemli sebebinin ''rekoltenin az olması dır'' . Dedi. Bayraktar, artan fiyatların da üretici tarafından korunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Üretici fındığı ne kadar seri şekilde pazara indirirse fiyatlar iner.

Bayraktar ''asıl önemli olan üreticinin tavrıdır'' diyerek, fındığı üreticilerimiz ne kadar seri şekilde pazara indirirse fiyatlar iner şeklinde konuştu. Bayraktar, Üreticinin tüccara verdiği fındıktan fiyat artışında medet ummaması gerektiğini, Ürün çokluğunun piyasada olmasının fiyat artışında bir değişikliğe neden olmayacağını da söyledi. Bayraktar, “asıl önemli olanın fındığın yavaş şekilde pazara indirilmesidir” dedi ve fiyatın da ancak bu şekilde artacağını ekledi.

 

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)