banner851

banner614

FINDIKTA MÜDAHALE ALIMI YAPACAĞIZ

banner619

Referandumdan sonra fındık konusunu ele alacaklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Spekülasyonlara müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse müdahale alımı yapacağız. Referandumun hemen ardından bu konuyu çözeceğiz” dedi.

banner846
Ekonomi 15.04.2017, 14:24 15.04.2017, 14:39
3099
FINDIKTA MÜDAHALE ALIMI YAPACAĞIZ
banner844
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu Kumrulular Derneğinin bir düğün salonunda düzenlenen "Birlik ve Beraberlik Gecesi"ne, İstanbul'dan sosyal medya hesabı üzerinden canlı bağlandı.

Bağlantıda, birçok vatandaşın kendilerine fındıkla ilgili sorular sorduklarını hatırlatan Kurtulmuş, fındıkta serbest piyasa koşullarına göre hareket edildiğini söyledi.
Kurtulmuş, fındıkla ilgili şunları kaydetti:

"Fındıkta birtakım spekülasyonlar olduğunu çok ciddi bir şekilde görüyor ve yakinen takip ediyoruz. Referandum ortamını fırsat bilen bazı tekelci fırsatçıların vatandaşımızın fındığının üzerinde oyun oynamasına asla ama asla müsade etmeyeceğiz. Bunu inşallah 16 Nisan’dan sonra göreceksiniz, gerekirse devlet her türlü destekleme alımlarını da yaparak gerekirse Rekabet Kurumuna da bu meseleyi intikal ettirerek, tekelci bir anlayışı, 'Nasıl olsa başka bir rakibimiz yok' diyerek fındık fiyatlarının öldürülmesine müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini arzu ederim. İnşallah bu konuyu da hemen referandumun arkasından çözeceğiz."

Tekelci mantığın fındık üreticilerini mağdur ettiğini söyleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik ise önümüzdeki haftadan itibaren TMO bünyesinde fındık alımına başlayacaklarını duyurdu.
Yorumlar (27)
kudret 4 yıl önce
demek neymiş? referandum malzemesi değilmiş. Hayır verecez diye yakınanlar; hayır verdiniz de istediğiniz mi oldu? sanki Kılıçdaroğlu mu çözecek bu meseleyi :))
Gümüşovalı 4 yıl önce
Sayın bakan fındığı 5 lira yapın hakkınızdır bu millete cok bile
Gümüşovalı 4 yıl önce
Fındıkçıya geçmişolsun artık işleri bitti herkez başının çaresine baksın
kieros 4 yıl önce
bizde yedik...al benden de bir HAYIR.
Sabri 4 yıl önce
Utanın artık yeter bunesımdı enayıyız ya yedık haftaya bakarız evete
Bayküş 4 yıl önce
Bunlara inat evet evet
Aa 4 yıl önce
Sana şimdi fındığı soran mı oldu? Size kim inanır artık? Size oy yok bundan sonra.
doğan 4 yıl önce
Ya bu kadar da dalga geçmeyin biz fındıkçıyla, şimdi mi aklınıza geldi, ağam bizle eğleniyi cümlesi geldi aklıma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın