banner851

banner614

FİYATI NE KADAR OLDU?

banner619

Düzce’de önemli bir geçim kaynağı olan ve şu günlerde serbest piyasada kilogram fiyatı 22 lira olan fındıkta alım tarihinin uzatılmasına yönelik kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduğu bildirdi. Öte yandan TMO, yüzde 50 randımanlı Giresun kalite fındığı 22,5 liradan alıyor.

banner846
Ekonomi 16.12.2020, 17:50
6047
FİYATI NE KADAR OLDU?
banner844

Düzce’de ‘Fiyatı artar’ umuduyla fındığını henüz pazara indirmeyenler için iyi haber…

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 31 Aralık'ta sona erecek 2020 ürünü fındık alım tarihinin, 30 Nisan 2021'e kadar uzatılmasına yönelik kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduğunu bildirdi.

Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz’ın da yer aldığı fındık üretilen illerin milletvekillerinden oluşan TBMM Fındık Çalışma Grubu'nda görev yürüten Öztürk, yaptığı açıklamada, TMO'nun fındık alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TMO'nun, 31 Aralık'ta sona erecek 2020 ürünü fındık alım tarihinin, 30 Nisan 2021'e kadar uzatılmasına yönelik kararnamenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulduğunu belirten Öztürk, kararnamenin her an imzalanabileceğini aktardı. Uzatılma kararının üreticilere vatandaşlara hayırlı olması temenni eden Öztürk, TMO'nun fındık alım süresinin uzatılmasının fiyatın aşağı düşmesini de engelleyeceğini dile getirdi.

TMO piyasada regülatör görevi üstleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunulan uzatma kararnamesinde yalnızca alım tarihinin 30 Nisan'a ötelenmesi istenirken, fındık alım fiyatında ise bir değişikliğe gidilmediği öğrenildi. Piyasada regülatör görevini üstlenen TMO, bu yıl geçen yılların aksine üreticiden az miktarda fındık alımı yapabildi. TMO tarafından alım kampanyasının başladığı tarihten bugüne kadar 4 bin ton dolayında fındık alımı gerçekleştirildi. TMO, yüzde 50 randımanlı Giresun kalite fındığı 22,5 liradan alıyor. (ÖNCÜ HABER/AA)

Yorumlar (1)
Çambaşı 7 ay önce
Ordu bağımsız Mv. Cemal enginyurt'un çabasıdır bu, tebrikler.
18°
hafif yağmur