banner851

banner614

FİYATLAR BELLİ OLDU!

banner619

Trafik sigortasında tavan fiyat belli oldu. Türkiye genelinde tavan 444 lira olarak belirlendi. Uygulama 12 Nisan'da başlıyor.

banner846
Ekonomi 11.04.2017, 09:39 12.04.2017, 17:31
9993
FİYATLAR BELLİ OLDU!
banner844

Trafik sigortasına tavan iyi sürücü bonusu ile geldi. Sigorta priminde ortalama yüzde 20 indirim meydana getiren yeni düzenleme ile İstanbul'da iyi sürücülere 470, kötü sürücülere 2 bin 137 lira tavan geldi. Türkiye genelinde tavan 444 lira. Uygulama yarın başlıyor.

Uzun süredir beklenen trafik sigortasına tavan fiyatlar kesinleşti. Yeni düzenlemeye göre Türkiye genelinde baz olarak kabul edilen İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri için tavan fiyat iyi sürücülerde (otomobilde) 444 lira oldu.

Trafik sigortasında araçların sigorta primi 7 ayrı basamakta belirleniyor. İlk kez otomobil veya başka bir araç alıp sigorta yaptıran sürücü 4’üncü basamak sayılıyor. Sürücü eğer kaza yaparsa 1’inci basamağa doğru eğer kaza yapmaz ise 7’nci basamağa doğru gidiyor. 7’nci basamak 3 yıl arka arkaya kaza yapmayan iyi sürücüleri içeriyor.

Trafik sigortası yeni tavanlarına göre sisteme yeni girenler bir yıl sonra kaza yaparsa (üçüncü basamak) yüzde 50, ikinci yıl kaza yaparsa (ikinci basamak) yüzde 100 ve üç yıl arka arkaya kaza yaparsa yüzde 150 zamlı sigorta primi ile karşılaşacak. Aksine sisteme girdikten sonra 1 yıl kaza yapmadan geçiren sürücü için ilk yıl yüzde 15, ikinci yıl yüzde 30 ve üçüncü yıl kaza yapmayan sürücüye de yüzde 45 indirim yapılacak. Böylece iyi sürücüler için çok ucuz olan sigorta kaza yapıp hasar çıkaranlar için pahalı hale gelecek. (Kaynak:Habertürk)

Yorumlar (11)
Alperen 4 yıl önce
fiyatlarda indirim var ama kaza geçirdiğinizde ve kusur sizde ise izleyen yıl priminiz sigortanızın karşı araca ödediği hasar oranına göre yüksek çıkacaktır. fazla ödenen sigortalarda iade falan yok
Aykut 4 yıl önce
Bakıyorum herkes ağlıyor.Emeklisi ağlıyor, işçisi ağlıyor, köylüsü ağlıyor,Asker anası ağlıyor,gençleri ağlıyor.Ama 15 yıldır tek başına her dediği kanun olan bir partiyi iktidarda tutuyor.Ağlamayacaksınız o zaman arkadaş
Aykut'a 4 yıl önce
herkes daha fazla almak için ağlıyor. haline şükredeni görmedik...!!
Can 4 yıl önce
Yapılan hiçbir indirim yok,tamamen göz boyama,sigorta şirketleri devlete ne isterlerse kabul ettiriyorlar.
Admin 4 yıl önce
1 ay once 870 tl ye sigorta yaptirdim peki paramin yarisini bana geri öderlermi
Kerem 4 yıl önce
Yerinde bir uygulama olmuş. Kaza yapan sürücülerin yükünü hatasız sürücüler çekiyordu. Kaza yapan dikkatsiz sürücülere yüksek sigorta, kaza yapmayan iyi sürücülere düşük sigorta. 200tl ye sigorta yaptırırken 1000tl ödüyordum. İyi olmuş
servet 4 yıl önce
kaza yapmayana 15 -30-45 indirim kaza yapana 50 -100-150 bindirim valla bravo 1 numarasiniz
Lord 4 yıl önce
Kardeşim insanlar okadar üçkağıt yapıyorki...bilerek anlaşarak kendi arabalarını yaptıranları duymuşsundur.. bence mantıklı.
he bide kimse bilerek kaza yapmıyor ama gelende ALLAHtan kardeşim..
burda dalavereyi önlemiş olacaklar İnşaALLAH...
vatandas 4 yıl önce
13bın tl sıgorta odedım hadı daa gırsınn yeter bır senede ben 13bın net kazanamıyorum yazık gunah
ömer g 4 yıl önce
bu nasıl adalet kaza yaparsan yüzde elli ,yüz , yüz elli zam yapmazsan yılda yüzde onbeş. sanki kazayı can sıkıntısına yapıyor millet.Kazadaki kusura bakılır kusur kimdeyse onun primine zam yapılsın.
ömer g'ye 4 yıl önce
öyle zaten.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın