banner851

banner955

FİYATLAR ŞİMDİLİK CEP YAKIYOR

Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca’da av sezonunun bitmesi ile birlikte balıkçılar deniz salyangozuna yöneldi. Kıyı avcılığının devam ettiği kentte, balık tezgahlarını ise barbun, istavrit, çinekop ve lüfer süslüyor.

Ekonomi 28.05.2022, 16:53 28.05.2022, 17:10
709

Batı Karadeniz'in önemli balıkçı limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, kıyı avcılığını sürdürüyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, yaptığı açıklamada, sezonun 15 Nisan'da sona ermesinin ardından bölgede kıyı avcılığının devam ettiğini söyledi.

Deniz salyangozunun yanı sıra barbun, istavrit, çinekop, lüfer gibi balıkların avlandığını dile getiren Karakaş, "Sonuçta kıyı balıkçılığı bu. Bazen tatmin ediyor, bazen de etmiyor. Sonuçta tezgahlarımız, lokantalarımız balıksız kalmaz." dedi.

Karakaş, tezgahlarda birçok balık türünün bulunduğunu belirterek, "Fiyatları gününe göre, hava şartlarına göre değişmekte. Hava şartları güzel gittiği sürece balık fiyatları düştüğü gibi bolluk da görülebilir." ifadesini kullandı.

Tezgahlarda barbun kilogramı 60, çinekop 100 ve lüfer tanesi 50 liradan satılıyor. (ÖNCÜ HABER/AA)

banner844
Yorumlar (1)
Balıkmı 7 ay önce
Balıkçılar dandik erik ve çilek satıyor düzcede. İzmite gidinde tezgahta balık görün. Ayrıca fiyatıda buradan daha uygun. Akçakoca şuraya 2 adım mesafe fakat düzcede balık yok ;) millet aya gitti eeey millet.
Yeni Sayımız