banner614

FİYATLAR UÇTU

banner619

Altın fiyatlarındaki artış altın gününü bitirdi!Yılbaşından bu yana yükselen doların etkisiyle yurt içinde artan çeyrek altın fiyatları "altın günü" düzenleyen kadınları da etkiledi.

banner846
Ekonomi 23.08.2015, 17:38
2532
FİYATLAR UÇTU
banner844
Altın günü" için genellikle tercih edilen "çeyrek" fiyatlarının dünya ve iç piyasadaki dalgalanmalara bağlı olarak her ay değişmesi kadınların arasını açtı. Yıl başında 148 lira olan çeyrek ziynetin satış fiyatı, cuma günü 178 liraya kadar yükseldi. Fiyattaki bu yükseliş kadınların birikim tercihlerine de yansırken, "altın günleri" "TL gününe" dönüştü.
Altın ve Para Piyasaları Uzmanları altın fiyatlarının son 4 yılın zirvesini gördüğünü söylüyor.. Doların 3 lirayı bulması ile birlikte 106 lira olan gram altın fiyatı 110 lira oldu. Bu fiyatla son zamanların en yüksek rakamını yakalayan altın kuyumcuların da, müşterilerin de gözünü korkuttu. Kuyumcular fiyatların yükselmesinden ve sattıkları altının yerini dolduramayacaklarından korktukları için altın satmazken, müşteriler cep yaktığı için altın almıyor.Ramazanda düğün sezonu olmadığı için altına büyük bir talep olmayınca fiyatlar da düşük seyretti. bir kısım vatandaş da o dönemdeki düşüşten faydalanarak altın aldı. Ramazanda 155 lira civarında seyreden çeyrek altın fiyatının şu anda 180 liraya kadar çıktı. bu yükselişte hem düğün yapacakları, hem de "altın günü" yapan kadınları etkilendi.
Bir çok kadının "altın gününü" iptal ederek Türk Lirası'na döndü. kadınların çoğu artık 200 liralık "TL günü" yapıyor
Yorumlar (0)
16°
kapalı