banner851

banner614

GÖREVDEN ALMALAR KURU ALEVLENDİRDİ

Dolar, Merkez Bankası'ndaki görevden alınmalara sert tepki verdi. Karar öncesi 9,07'den işlem gören kur, kararla birlikte 9,18'e fırlayarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Yeni günde de rekor seviyelere yakın seyreden dolar 9,16'dan işlem görüyor.

banner619
Ekonomi 14.10.2021, 09:45
1943
GÖREVDEN ALMALAR KURU ALEVLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrasında Merkez Bankası'nda üç üst düzey yetkili görevden alındı.

Gece yarısı Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alınan isimler oldu.

Başkan Yardımcılığı'na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Merkez Bankası'nda bayrak değişimine piyasalar hızlı tepki verdi.

DOLAR REKOR TAZELEDİ

Karar öncesi 9,07 seviyelerinde bulunan dolar, kararın yayınlanmasıyla birlikte gece yarısı 9,18'e fırlayarak rekor tazeledi. Dolar yeni günde ise rekor seviyelere yakın seyrediyor. Kur saat 09.10 itibarıyla 9,16'dan işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 10,64'ten, sterlin ise 12,54'ten işlem görüyor.

ALTINDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Dolardaki yükselişe paralel olarak hareket eden altında da benzer bir durum yaşanıyor. Hızlı bir yükseliş eğilimine giren altının gram fiyatı şu sıralar 528 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 867 liradan satılıyor.

Yorumlar (7)
vatandaş 1 gün önce
rahmetli bülent ecevit hapşırsa ekonomi çöküyordu diyenler nerde.kılıçdaroğlunun yoluna gübre dökenler nerde.çıksanıza.tabi dıj gücler yeğenim.
YAVUZ0881 1 gün önce
Böyle topluma az bile 100 tl olsun dolar bu millet bunu hak etmese bunları görmezdik
can 1 gün önce
GÖREVDEN ALMALAR OLUR BUNU BAHANE OLARAK ÖNE SÜRMEYIN BIR IKI KISIYE BAGLAMAYIN AMERIKANIN AVRUPANIN DERDI RECEP TAYIP ERDOGAN ISDEDIKLERI BU DÖVIZLE SALDIRIYOLAR
Düzceli.. 1 gün önce
Dolardaki 10 kuruşluk artış KOI " şehir hastaneleri, ulaştırma, enerji yatırımları " taahütlerine 14,3 milyar ek yük getirir.. Kaynak Prof DR Uğur Erek..
halk 1 gün önce
faruk özlüye söyleyin o müdahale eder.
Zühtü 1 gün önce
Dolarla mı maaş alıyorsunuz demişti birileri bir zamanlar?!
Düzce 2 gün önce
Bırakın 10 tl olsun bir sıfır atar 1 dolar = 1 tl olur...:D