banner851

banner955

“HAKKINIZI KAYBETMEYİN…”

Düzce Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından önemli bir hatırlatma yapıldı. SGK İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, borçlarını yapılandıran vatandaşların, haklarını kaybetmemeleri için, 31. 12. 2021 tarihine kadar, borçlarını ödemeleri gerektiği bildirildi.

Ekonomi 27.12.2021, 17:38
4715
“HAKKINIZI KAYBETMEYİN…”

Başvuru süresi sona eren, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanan mükelleflerin haklarını kaybetmemeleri için ödemelerini 31 Ocak 2021 tarihine  kadar yapmaları gerekiyor.

Konu ile ilgili Düzce SGK İl Müdürlüğü tarafından borçlulara haklarını kaybetmemeleri için hatırlatma yapıldı. SGK İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borcunu,  7326 sayılı yasaya göre taksitle yapılandıran, Ancak; yapılandırılan borcun ilk taksitini 30/11/2021 tarihine kadar ödemeyen veya eksik ödeyenler ile İlk taksit ödemesini zamanında gerçekleştirenler tarafından, borcun tamamının 31/12/2021 tarihine ( bu tarih dahil) kadar ödenmesi halinde, peşin ödeme yükümlülüklerinden yararlanılacaktır. Bu nedenle; İşverenlerimizin peşin ödeme yükümlülüklerinden yararlanabilmeleri için Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine/Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine taksitli ödeme planlarını peşin ödeme planına döndürmek için başvuru yapmaları gerekmektedir. İkinci taksitin 31.12.2021 tarihine kadar (bu tarih dahil), tam olarak ödenmemesi, İlk iki taksiti süresinde ve tam olarak ödemekle birlikte bir takvim yılında 2’den fazla taksiti ödenmemesi, İlk iki taksiti süresinde ve tam olarak ödemekle birlikte bir takvim yılında iki veya daha az taksiti süresinde ödememesi veya eksik ödemesi halinde, ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarını yapılandırmanın son taksitini takip eden ay sonuna kadar gecikilen her ay ve kesri için 6183 sayılı Kanunun 51 inci maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödenmemesi, halinde yapılandırma hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir. 2021 yılı Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin Genel Sağlık Sigortası (GSS) Prim borçlarının 31/12/2021 tarihine kadar ödenmesi halinde bu borçlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı gibi feri alacakların tahsilinden vazgeçilecektir. Vatandaşlarımız zorunlu olan SGK Elektronik Tebligat adresi başvurularını 31 Ocak 2022 tarihine kadar e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız