banner851

banner955

HAMSİ BEREKETİ FİYATLARA YANSIDI

Havaların soğumasıyla birlikte Karadeniz'de hamsi bereketi yaşanıyor. Yıllar sonra fiyatı 10 liraya kadar düşen hamsi hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürdü.

Ekonomi 21.10.2021, 11:50 21.10.2021, 15:51
2340

Son dönemlerde havaların soğumasıyla birlikte denizlerde balık bolluğu yaşanıyor. Başta hamsi olmak üzere birçok balığın kilogram fiyatı tezgahlarda uygun fiyattan satışa çıktı. Geçtiğimiz haftalarda olumsuz hava koşulları balık fiyatlarını etkilemişti.

Balıkçılar fırtına nedeniyle denize açılamayınca tezgahlarda ki balık fiyatları cep yakıyordu. Kilosu 30-40 lira arası satılan hamsi ise balık bereketinin ardından 10 liraya kadar düştü.

İri ve yaklaşık 13 santimetreyi bulan hamsileri tezgahında 10 liradan satışa sunan Düzce'deki balıkçı Tuncay Kılıç, Karadeniz'de hamsi bolluğunun yaşandığına dikkat çekti. Herkesin hamsi tüketmesi için çeşitli kampanyalar düzenlediklerini kaydeden Kılıç, "Fiyatlarımızı düşürünce 2 gündür yoğun bir talep var. Şu anda en ucuz balık hamsi olarak görülüyor. Bu bölgenin halkı da hamsiyi severek tüketiyor. Fiyatlar da düşük olunca tezgahlarda yoğunluk oluşuyor. Burada her kesime hamsi var" dedi.

50 ton hamsiyi vatandaşlara ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Kılıç, "Kampanyamızın yarın üçüncü günü olacak. Hedefimiz 50 ton hamsiyi vatandaşlara ulaştırmak. Burada ticari bir amacımız yok.

İnsanlar hamsinin lezzeti ile buluşsun istiyoruz. İnşallah yarın da 50 ton hamsi hedefimize ulaşacağız. Şu anda 30 tonun üzerinde hamsi satışı yaptık. Yarın 50 ton hamsiye ulaşacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (1)
Cevre köylü 1 yıl önce
Bizler duzcede 10 tlye bulabilseydik,bulduğunuz da çok taze olmuyor maalesef.
Yeni Sayımız