banner851

banner614

HASANLAR HES ÖZELLEŞİYOR

Düzce'de doğa katliamına neden olduğu iddiasıyla HES'lere tepkiler sürerken Düzce'deki önemli hidroelektrik santrallerinden biri olan Hasanlar HES'in özelleştirilmesi için düğmeye basıldı. 16 firmanın teklif verdiği ihaleyi en iyi teklifi veren Batı Enerji kazandı.

banner619
Ekonomi 23.10.2012, 09:56
443
HASANLAR HES ÖZELLEŞİYOR

Düzce'de HES'ler bölge halkının sık sık yaptığı eylemlerle ve mahkeme süreçleriyle konuşulurken  bu kez özelleştirme haberiyle gündeme geldi. Batıçim Grubu'na bağlı Batı Enerji, Düzce'deki Hasanlar Hidroelektrik Santralı'nı özelleştirmeden 30 milyon 850 bin dolara satın aldı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim A.Ş'ye ait 13 hidroelektrik santralının 49 yıllığına özelleştirilmesi için cuma akşamı nihai pazarlık görüşmesini gerçekleştirdi. En çok teklif Düzce'de Küçük Melen Çayı üzerindeki 9.4 megawatt büyüklüğündeki Hasanlar HES için geldi. Hasanlar HES için aralarında Türkiye'nin önde gelen enerji kuruluşlarının da bulunduğu 16 firma teklif verdi. En iyi teklifi veren Batı Enerji ihaleyi kazandı.
Batıçim Genel Müdür Yardımcısı Feyyaz Ünal, "Düzce'de bulunan 9.3 megawatt kurulu gücündeki Hasanlar HES ihalesinde en yüksek teklif verdik. Gerekli prosedürü tamamladıktan sonra elektrik üretim kapasitemizi Hasanlar HES'ten üreteceğimiz elektrik ile arttıracağız" dedi.

Yorumlar (0)