banner851

banner614

HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE UYARI

Çiğ süt fiyatındaki düşüş ve kırmızı et fiyatındaki yükselmeyle süt ineklerinin kesilmesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık 81 ilin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine “süt inekleri kesilmesin” talimatı gönderdi.

banner619
Ekonomi 03.03.2016, 11:25 03.03.2016, 22:36
1442
HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE UYARI
 Çiğ süt fiyatının düşmesi ve kırmızı et fiyatının göreceli olarak yüksek olması nedeniyle bir süreden beri süt inekleri kesiliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir yandan çiğ süt fiyatının düşmesini önlemeye çalışırken bir yandan da 81 İl Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne talimat göndererek inek kesiminin yasaklanmasını istedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, göreve geldiği günden beri kırmızı et ve çiğ sütte yaşanan sorunlara çözüm bulmak için sektör temsilcileriyle sık sık bir araya geliyor. Toplantılarda alınan ortak kararlara uyulmaması nedeniyle tavrını sertleştiren Çelik, kırmızı ette tavan fiyat uygulamasına uymayan kasapları ve marketleri “yanı başınıza market açarız” diyerek tehdit etti.(Dünya)

Yorumlar (1)
Abuzer Kadayıf 6 yıl önce
Açmadığınız kabahat. Halk ekmekte olduğu gibi düşük kar marjıyla halka et ve et ürünleri satan işletmeler olmalı.