banner851

banner614

HEPSİ SAVUNMA SANAYİSİ İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen kümelenme çalışmalarından birisi olan kamu-meslek örgütleri-Havelsan ile işbirliği toplantısında katılan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptığı konuşmada, Düzce’de Savunma Sanayi Başkanlığı’nın ihtiyaçlarına göre üretim hattını çeşitlendirecek, kaliteli ürün ve hizmet sağlayacak çok sayıda firma olduğunu vurguladı.

banner619
Ekonomi 10.05.2021, 15:00 10.05.2021, 17:25
1147

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, savunma sanayinin köklü şirketlerinden Havelsan ile İşbirliği Toplantısı gerçekleştirdi. Karşılıklı beklenti ve önerilerin masaya yatırıldığı toplantıda Havelsan ile yürütülen projeler değerlendirildi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Genel Sekreter Vekili Zeynep Cebeci ve Proje Koordinatörü Tuncay Yüksel de katılım sağladı.

Toplantıda konuşan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, gündem önerisi olarak; “Düzce olarak savunma sanayi için kaliteli ürün ve hizmet sağlayacak çok sayıda firmamız bulunmaktadır. Bu firmaların önemli bir bölümü Savunma Sanayi Başkanlığı ihtiyaçlarına göre üretim hattını çeşitlendirecek ve geliştirecek kabiliyettedir. Ayrıca, Düzce’de av tüfek sektöründeki yetişmiş insan gücü profili halen güçlü konumunu devam ettirmektedir.

Bu kapsamda öncelikli olarak Savunma Sanayi Başkanlığı’nın mal ve hizmet alımı yapacağı firmalarda aradığı nitelik ve standartlar konusunda bir bilgilendirme ve farkındalık sağlanabilmesine ilişkin çalıştaylar ve bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesi olacaktır.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 5 ay önce
Allah aşkına kimler nelerle uğraşıyor.
Vatandaş 5 ay önce
Raaan varmı işin ucunda başkan