banner851

banner614

HESAPLARA YATIRILMAYA BAŞLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 13 milyon emeklinin 1.100’er TL bayram ikramiyelerini yatırmaya başladı. Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerine 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilere 15 Temmuz’da, BAĞ-KUR emeklilerine 16 Temmuz’da ödenecek.

Ekonomi 13.07.2021, 15:27
2203
HESAPLARA YATIRILMAYA BAŞLANDI

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde emeklilere ödenen 1.100 TL bayram ikramiyeleriyle ilgili sevindirici haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 13 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıklamıştı.

Emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıkları SSK emeklileri için hesaplara yatmaya başladı. BAĞ-KUR emeklilerinin ödemeleri ise 16 Temmuz'da gerçekleşecek. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşların ise temmuz ayı farkı, temmuz aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri 15 Temmuz'da birlikte ödenecek.

HANGİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYELERİNDEN YARARLANABİLECEK?

Emekli bayram ikramiyelerinden; SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri, şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

banner844
Yorumlar (0)