banner851

banner955

İHRACAT ÖDÜLÜNÜ AYCAN GIDA ALDI…

Karadeniz Bölgesinin en önemli tarımsal ürünlerinden fındığın hasat zamanı olan ağustos ayının ikinci haftası, ‘Dünya Fındık Haftası’ ilan edildi. Trabzon Ticaret Borsası’nın girişimleriyle geleneksel hale getirilmesi hedeflenen etkinliğin ilki, Trabzon’da yapıldı. Etkinlikte düzenlenen ödül töreninde, Çilimli ilçesinde faaliyet gösteren ve fındıkta ihracat rekoru kıran Aycan Enteg A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aycan ihracat ödülünü aldı.

Ekonomi 15.08.2021, 16:15 15.08.2021, 16:50
1320
İHRACAT ÖDÜLÜNÜ AYCAN GIDA ALDI…
banner986

Türkiye’nin önemli ihracat ürünlerinden olan fındığın, ağustos ayının ikinci haftasındaki hasat zamanı, ‘Dünya Fındık Haftası’ olarak kutlanmaya başlandı.

Trabzon Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde 9 Ağustos tarihinde Fındık Hasat Şenliği ile başlayan Dünya Fındık Haftası etkinlikleri, bugün düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Türk fındığını tüm dünyaya tanıtabilmek için ‘Dünya Fındık Haftası’nın geleneksel hale getirilmesi amaçlanırken, hafta boyunca, çalıştay ve programlarla fındığın önemi kamuoyuna anlatıldı.

Ödül töreninde, Türkiye'nin fındıkta ihracat rekoronu kıran Aycan Gıda Entegre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aycan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun elinden ödülünü aldı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
31
açık