banner851

banner955

İKİNCİ EL ARAÇ ALIM-SATIMI DURGUN!

Düzce Can Oto ortaklarından Aydın Var ikinci el araç piyasası hakkında değerlendirme de bulundu. Var yaptığı değerlendirmede krediler ve faiz oranlarının yüksek olduğunun belirterek “Faizlerde düşme sağlanırsa ikinci el piyasası çok daha hareketli olur” dedi.

Ekonomi 12.01.2019, 15:43 14.01.2019, 13:07
2293
banner1032

Merkeze bağlı Yeni Mahalle’de bulunan Can Oto ortaklarından Aydın Var, Öncü Haber mikrofonlarına yaptığı açıklamada ikinci el araç alım-satımında yaşanan son durumu değerlendirdi.

“İkinci el piyasasında pek hareket yok”

İkinci el piyasasında sıkıntı olduğuna dikkat çeken Var, şunları kaydetti:

Piyasalar çok durgun. 2019 yılına yeni girdik ve yıl sonu bandrol ayı olması sebebiyle her sene bu sektör geçici zamanlarda durgun olur. Ama piyasanın biraz da parasal yönde sıkıntı olduğunu esnaf arkadaşlarımızdan duyuyoruz. Bu sebeple ikinci el piyasasında pek hareketimiz yok. Bunu biraz da önümüzde ki dönem seçimlere bağlıyoruz. İnşallah seçimler bir an önce olur ve seçim telaşıda ortadan kalkar. Piyasanın açılmasından ümitliyiz.”

“Krediler ve faiz oranlarında düşme sağlanırsa ikinci el daha çok hareketli olur”

“Kredilerden şikeyetimiz var” diyen Var, şöyle konuştu:
“Bu aralar krediler ve faizler yüksek. Krediler ve faiz oranlarında düşme sağlanırsa ikinci el daha çok hareketli olur. Vatandaşımız daha iyi arabalar alır. Araç alımında genelde ikinci el tercih edilir. Çünkü piyasada ikinci el dediğin zaman sıfırından daha kolay alınabiliyor. Vatandaş krediler düştüğü anda ikinci el araç almaya teşvik edecek. Vatandaşın iyi bir araba alabilmesi için genelde alım gücü olarak 50 bin ile 100 bin arası araçlar tercih ediliyor. Bir kısmını peşin geri kalanı kredi vadeli şekilde daha çok tercih ediliyor.  Biz Can Oto ailesi olarak vatandaşa her türlü desteğimiz mevcuttur. Vatandaşlarımız ödemenin yarısın peşin vermek şartıyla, elimizden geldiği kadar kendi bütçemizde taksit yapma imkanımızda var.”

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (26)
Aa 4 yıl önce
Ne zaman bir esnaf piyasa durgun derse onlara hep fındık diyeceğim. Senin godamanların 2. el almıyor. Köylü alıyor. Fındık1₺, dolar 50₺ olsunculara selam söyleyin!
Faizler düşsüüünnn. 4 yıl önce
Kim atırıp, kim indiriyor bu faizleri.10 yıldır ''Eyyy Merkez Bankası indir faizleri'' diye emir verip, başkanı değiştiriyorlar. Acaba CeHaPe mi yapıyor bunları? Akape yapmaz canım böyle faizi...
Taraş koylu 4 yıl önce
Sayin VAR rin aciklamalari doğru sifir arac satisida yok inşAllah piyasalar acilir faiz oranlari ni dusmeli
Düzceli 4 yıl önce
Faizleri indirmek kuru uçurmak demek bakalım yüksek faiz mi yüksek kur mu tercih baştakilerin
Doktor 4 yıl önce
Bırakın kardeşim boş konuşmayı düzce galericilerinin yüzde 90 mı tefeci hepsi faizci kol gibi geçiriyırlar
Vatandaş 4 yıl önce
Benim Düzce esnafım varken neden elin adamı kazansın ama bazı galericiler de insanı yerin dibine sokup çıkartıyor ve çok zoruma gidince bu durum ben şahsen alışverişimi Balıkesir’den yaptım
Vatandaş 4 yıl önce
Tabiide durur bazı galericiler sağ olsun vatandaşı yerin dinine sokup çıkarıyor şahsen ben Düzce dururken ta gittim Balıkesir’den araç aldım neden güzelim düzcem esnafı varken oralara gideyim bunu birde galericilere sorun
faiz haramdır 4 yıl önce
Milleti bu ev araba işinde faize o kadar alıştırdılarki, hiç helal midir haram mıdır soran bile yok. Sonra kimsenin iki yakası bir araya gelmez tabii ki. Faiz varsa bulaşmayacaksın kardeşim.
fırat 4 yıl önce
Sayın fetvacı haramsa sen olduğu halde uzun vadede borç kime verdin ? Olduğu halde vAllahi yok ,olsa verirdim diyerek yalan mı söyledin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı