banner851

banner614

İkinci el beklemede

banner619

Ekonomideki belirsizliğe fındık fiyatlarının açıklanmaması da eklenince zaten satış yapamayan oto galericiler daha da kötü duruma geldi.

banner846
Ekonomi 10.08.2008, 16:01
207
İkinci el beklemede
banner844

Düzce Açık Oto Pazarı'nda ikinci el araba satan Düzceli oto galericileri, arabalarını satamayınca gelen müşterilerle ve diğer araba satıcılarıyla muhabbet ederek zaman geçiriyor. Araba galericileri sıcağında etkisiyle gölgelik alanda bir araya gelerek “Ne olacak bu satışların hali” dercesine muhabbet ediyor.

Yaz aylarında vatandaşların tatile gittiğini söyleyen galericilerin bazıları satışlardaki durgunluğun tatilcilerin geri dönmesiyle azalacağını söylerken bu aylarda satışların olmamasının gayet normal olduğunu ifade ediyor. Bazı satıcılar ise fındık fiyatlarının daha açıklanmamasının satışları da olumsuz etkilediğini ve araba pazarının vatandaşların sattığı fındık sayesinde iş yaptığını belirtti.

Ekonomide yaşanan durgunluk hemen hemen her kesimi derinden etkilerken bu duruma fındık fiyatlarının da açıklanmaması eklenince fındık satımlarına göre iş yapan esnaflar zor durumda kalıyor. Bu olumsuzluğun daha ne kadar devam edeceği ise şimdilik belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
15°
açık