banner851

banner955

İKRAMİYEDE ZAM DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLDÜ: GÜNDEMDE YOK

Emeklinin bin 100 lira olan ve enflasyona karşı artış beklediği bayram ikramiyesinde milyonları hayal kırıklığına uğratan haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Bayram ikramiyelerine zam şu an için gündemimizde yok.” dedi. Bakan Bilgin, demelerin 28 veya 29 Nisan’da yapılacağını açıkladı.

Ekonomi 19.04.2022, 13:23 20.04.2022, 10:44
5469

2018 yılında bin lira olarak başlatılan ve geçen sene bin 100 liraya çıkartılan emekliye iki dini bayramda verilen ikramiyede yapılacak zamma ilişkin çeşitli rakamlar konuşulmaya devam ederken Düzce’de binlerce emekliyi hayal kırıklığına uğratan haber geldi. 

Yaklaşık 14 milyon emekli, yüksek enflasyonla düşen alım gücüne karşı bir nebze rahatlamak için umutlarını yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacak olan bayram ikramiyelerine bağlamıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Bayram ikramiyelerine zam şu an için gündemimizde yok. Emekliye bayram ikramiyesi bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek.” diyerek ikramiyelerin geçen sene olduğu gibi bin 100 TL olacağını açıkladı. 

Emekli ikramiyesinde tarih bilmecesi çözülse de yüzde 60’ı geçen enflasyon karşısında eriyen ikramiyeye zam yapılmaması milyonlarca emekliyi ve ailesini üzdü. 

Bakan Bilgin asgari ücrete ikinci zam beklentisine ilişkin de, “Asgari ücrette enflasyona uygun güncelleme gündemde yok. Popülist taleplere kaymamamız lazım, biz gerçekçiyiz.” Diyerek kapıları kapattı.

Yorumlar (8)
Emekli 8 ay önce
Size her türlü zamda var gelir de var hemde üçer beşer rabbim şu mübarek Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine sizi bildiği gibi yapsın inşallah bize zam yoksa sizede oy moy hadiyin oradan
Emekli 8 ay önce
Yar saçların lüle lüle akp bakaninla sana güle güle
Bilgin Arslan 8 ay önce
Ben vermeyeceklerini söylemiştim emeklileri kesinlikle sevmiyorlar
MIGHTY 8 ay önce
Emekli şükredeceği yerde eleştiriyor.Adı üstünde ikramiye bu.Devlet istese vermiyorum der.Bence vermesin de zaten çok iyi olur.
HAMİDİYELİ 8 ay önce
verdik yetkiyi,gördük etkiyi
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
Tok olan adamın Aç olan adama zam yapma gibi bir kaygısı olamaz, herkesi kendisi gibi rahat ve refah içinde yaşıyor zanneder...
Ancak seçimlerden önceki Bayramlarda oy için zam yaparlar...
R.H 8 ay önce
DÜĞÜM FALAN ÇÖZEMEZ BUNLAR
İKARAMİYE EN AZ BİR MAAŞ TUTARINDA OLMALI
vatandaş 8 ay önce
akp nın tek dusundugu yandasları ve beşli cete bunlar ıcın vatanın mılletın bı onemı yok ye kurkum ye
Yeni Sayımız