banner851

banner955

İLK KEZ ÖNCÜ HABER DUYURMUŞTU

Gümüşova OSB’ye kurulması planlanan ve ilk kez Öncü TV’nin gündeme getirdiği dev yatırımda önemli bir eşik atlandı. Türkiye’nin önde gelen bir gıda firması tarafından 100 milyonluk yatırım maliyeti ile kurulacak et entegre tesisi için taraflar Düzce Valiliği’nde toplanarak, protokole son şeklini verdi. Yer tahsisi noktasında gerekli prosedürler tamamlanarak yatırım protokolü imzaya hazır hale getirildi.

Ekonomi 06.03.2018, 14:38 07.03.2018, 17:46
4852

2016 yılının Haziran ayında ıslah sürecini tamamlayan ve toplam 388 hektar alanda hizmet verecek olan Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'ne Türkiye’nin gıda sektöründe öncü isimlerinden olan bir firmanın, bin kişilik istihdam sağlayacağı yatırım artık imza aşamasında…

Düzce Valiliği’nde yatırım toplantısı
Türkiye’nin en büyük et üreticilerinden olan firmanın, Gümüşova OSB'deki 200 dönümlük bir alana, 100 milyonluk yatırım maliyetiyle kurmayı planladığı ve geçtiğimiz günlerde ön protokolünün imzalandığını açıkladığımız dev tesis için çalışmaların hızlandığı ve Düzce Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantı ile protokole son şeklinin verildiği açıklandı. Toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Gümüşova OSB Müdürü Şinasi Tuzluoğlu, 1. OSB Müdürü Aylin Özdemir, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kayar ve Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Albak katıldı.

Protokol imzaya hazır hale getirildi
Et entegre tesisi şehre kazandırıldığında Gümüşova OSB’de en büyük yatırım alanına sahip olması ile de öne çıkacak tesis ile ilgili yer tahsis işlemlerine bugün son noktanın konulduğu ve protokolün imzaya hazır hale geldiği öğrenildi.

“Düzce’mize istihdam tesisi kazandırmaya devam etmenin haklı gururunu yaşıyoruz”
Toplantının ardından yazılı bir basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, şu bilgilendirmelerde bulundu: “Düzce’mizde istihdamın sağlanması ve işsizliğin azaltılması için yaptığımız girişimler sonucunda birçok yeni firma ilimizde yatırım yapmaya başladı. Daha önce elektrikli ev aletleri sektöründe hizmet veren bir firmanın Düzce’de fabrikalarını toplayacağını duyurmuştuk. Şimdi de Türkiye’nin en önemli firmalarından bir gıda firması ilimizde bir tesis kuracak. Başta Sayın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü olmak üzere Düzce Milletvekillerimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir’e, Düzce Valimiz Zülkif Dağlı’ya teşekkür ediyorum. Düzce’mize istihdam tesisi kazandırmaya devam etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Düzce’mize hayırlı olsun.”

Önemli bir iş kapısı olacak
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün gıda, elektrikli ev aleti, mobilya ve metalürji alanlarında hizmet veren 4 büyük firmanın Düzce’ye geleceğini açıklamıştı. Bu yatırımlardan biri olan et entegre tesisi, bin kişiye sağlayacağı istihdamla önemli bir iş kapısı da olacak.


Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (16)
bu iştede bi HİKMET var 5 yıl önce
Vali makamında, il başkanı hangi sıfatla toplantıya katılıyor. düzceyi vali mi? il başkanımı yönetiyor?. bu il başkanı düzceye sadece zarar veriyor. başka da bişey yaptığı yok. sanırım yatırımın ilk koşulu işçi alımlarını hiko' nun yapması. İnsan kaynakları müdürünüz hayırlı olsun. hadi yine iyisiniz. %51
Misafir, 5 yıl önce
Şükredin, bir fabrikası bile olmayan iller var
İptal 5 yıl önce
Hanı Çilimli OSB nerde
Boş.veren 5 yıl önce
Hazr organizelerin durumu icler acisi iken ne alaka cimlide liman mivartrenyolu yapdida bizim haberimiz YOOK BAAA
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Çok yazık.Hala yatırıma gelene sövüp evde yan gelip yatan Osmanlar veya tuzu kurular var Düzcede.Arkadaş sen böyle dangıl dungul konuşup iş beğenmezsen elin oğlu Düzce dışından gelir çalışır merak etme sen.O zaman da ondan şikayet edersin.
hakan 5 yıl önce
1000 akp li listesi hazırdır.
Doktor81 5 yıl önce
Eeeeyyyyy düzceli koyuncuklar 1500 liraya çalısacak 1000 tane ufak bas koyun aranaiyor servis ssk 1490 tl net maas
Kemal 5 yıl önce
Bu tip toplantılarda neden hep AK parti iş başkanı oluyor, siyasi bir etkinlik yok, ticari bi yatırım var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu