banner614

İLK TOHUMLAR BUGÜN ATILDI

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından kadın girişimcilere yönelik Kooperatifçiliği Geliştirme Toplantısı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ekonomi 25.06.2019, 17:52 26.06.2019, 18:12
2629
İLK TOHUMLAR BUGÜN ATILDI
banner785

Düzce’de kadın girişimcilerin kooperatif çatısı altında toplanması için ilk adım atıldı. Başkanlığını Aslıhan Akbal Tüysüz’ün yaptığı TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda kadın girişimcilere yönelik Kooperatifçiliği Geliştirme Toplantısı düzenlendi.Toplantıya; Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ağan, Düzce Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar, Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım ve Müdür Yardımcısı Habip Aydın, Nilüfer Kadın Kooperatifi Başkanı Selma Demirelli ve İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri katılım sağladı.

Hedef: Doğal yeteneklerden katma değer kazandırmak

Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz, kadın girişimciliğinin farkındalığı ve önemine değinirken, kadınların doğal yeteneklerinden katma değer kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti.  Kadın girişimciliğinin arttırılması, kolektif ve organize olabilme yeteneklerinin kazandırılmasının kurul olarak öncelikli hedefleri olduğunu belirten Tüysüz, bu amaç doğrultusunda kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve kooperatifler gibi birçok iş ortağıyla beraber hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Düzce Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar ve Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım da kooperatifleşme, kadınlara mentörlük desteği verilmesi konularında oluşuma tam destek vereceklerini ifade ederek, kadınların kooperatifleşmesine verilecek olan desteklerin devlet politikası olduğunu belirtti.

Toplantını son bölümünde, Nilüfer Kadın Kooperatifi Başkanı Selma Demirelli katılımcılara Kadın kooperatifçiliği ile ilgili iki ayrı video sunumu izlettirdi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
sefer 2 yıl önce
bu işleri bırakında adam g.bi işlere bakın iş açın iş kurun

,
Receb tahin 2 yıl önce
İş olsun boş işler
13°
kapalı