banner851

banner955

İLLER BANKASI AÇIKLADI

İller Bankası, belediyelerin kredi borçlarının miktarını açıkladı. Buna göre Düzce Belediyesi’nin 2017 yılı sonu itibarıyla İller Bankasına olan borç miktarı da ortaya çıktı.

Ekonomi 27.02.2018, 11:24 28.02.2018, 17:09
4413

Düzce Belediye Başkanlığı’nın 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla İller Bankasından aldığı toplam borç tutarının 141 Milyon liraya ulaştığı açıklandı.
 
İller bankasına en çok borcu olan Belediyenin "Metal yorgunluğu" kapsamında istifa eden Recep Altepe'nin yıllarca başkanlığını yaptığı Bursa Büyükşehir Belediyesi olduğu belirtildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi borcu, 1 milyar 73 milyon TL. Düzce, nüfusuna oranla en çok borcu olan belediyeler sıralamasında ilk 10 Belediye arasına girdi.
 
İller Bankası verilerine göre kredi borçları en düşük 5 il arasında; Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Türkiye'de 81 il belediyesinin kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek için İller Bankası'ndan 2016 yılı içerisinde 15 milyar 42 milyon lira kredi kullandığı anlaşıldı.

Haber: A. SARI

Yorumlar (45)
realite 5 yıl önce
Keleş 19 da milletveklli adayı.!!..Olursa şaşırmayın.Saygıdeğer chp düşmanı Düzceliler.50 yıldır kafanız basmadı şu siyasete!!..
önemli değil 5 yıl önce
Bakın bir örnek ; Kasabada Üniversitede çalışıyorum. Üniversite ile Kasaba çarşı arasındaki 100 metrelik mesafede kaldırım taşı döşeme işi için 2 işçi tam iki haftadır çalıştılar. VAllahi billahi iki hafta. gidin bakın nasıl döşemişler taşı. yazık yazık
İtirazım var ! 5 yıl önce
"Bu belde çok daha iyi yönetilmeyi hak ediyor."Vatandaş hesap sorar ,kul itaat eder.Düzce halkı sorumlulara benim paramı nereye harcadın diye sormadıkça daha mutlu olamaz, mesafe alamaz ,gözünün içine baka baka dandik masrafları ödetirler ruhu bile duymaz.Çağdaş insan,inançlı insan haksızlık karşısından susmayan insandır.
düzceli 8181 5 yıl önce
bankadan faız cekmelerıne gerek yok su faturasın dan fazla fazla alıyorlar saden acama surıyelerılerden de alıyorlarmı
Poyraz 5 yıl önce
Borç yigitlerin kamcisidir yani bizlerin 81 olarak her zaman gündemdeydiz
Acar 5 yıl önce
Yandaş medya kazansın diye neredeyse Hergün bilboardlara reklam kutlama anma vb boş işler için ilanlar ver,son model arabayı al,saat kulesi roma ve Rabia heykeli yaptırhecinlere trilyonları dök,yurtdışı tatil gezi ee kim ödeyecek halk dimi
HAKAN 5 yıl önce
FAİZİYLE 1 MİLYONA AUDİ AL..SONRA REZİL KEPAZE OL..SONRADA BORCUNA KARŞILIK 600 BİNE VER..BELEDİYE ÖNÜNE 450 BİNE ADINI YAZDIRDIĞIN SU ŞELALESİ YAPTIR SONRA 2 AY SONRA ÇÖPE AT..DAHA NELER NELER!!YAZ YAZ BİTMEZ..O YÜZDEN İLK 10 A GİRMEMİZ GAYET NORMAL.KELEŞ ŞU AN HANGİ MARKA ARAÇLA GEZİYO ACABA ? HALKIN İÇİNE ÇIKACAK YOLDA GEZİCEK YÜZÜDE KALMADI..GERÇİ YÜZSÜZÜN TEKİ..UMARIM TEK TEK HESAP SORULUR
kenan 5 yıl önce
evet sadece iller bankası.müteahhidlere esnafa ve diğer bankalara olan borçları ile birlkte.icralıklarıda sayarsan hesap öyle çıkar.500 yada 600 milyon tl.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık