banner851

banner955

İNDİRİMLİ SATIŞ 15 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından Tarım Kredi marketlerinde indirimli ürün satışı başlıyor. 15 Ağustos'tan itibaren makarna, yumurta, un, süt, salça ve pirinç başta olmak üzere 30'un üzerinde üründe indirimli satış uygulanacak. İşte kalem kalem o ürünler...

Ekonomi 14.08.2022, 14:15 14.08.2022, 13:04
1105
banner1032

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri ‘ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Cumhurbaşkanı’nın talimatı doğrultusunda gerçekleştirilen indirimler 15 Ağustos Pazartesi günü itibariyle yürürlüğü giriyor.

"BÜYÜKBAŞ ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 ARASI İNDİRİM OLACAK"

Erdoğan, temel gıda ve temizlik ürünlerinin fiyatta başa baş satılacağını belirttikten sonra kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de güzel bir haber verdi. Cumhurbaşkanı, "Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanım da konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız" dedi.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından indirime girecek ürünlerin listesi de belli oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Tarım Kredi Kooperatifi zincir marketlerinde yapacağımız indirim, çok yakında gerçekleşecek.

3 ya da 5 gün içinde fiyat indirimlerini uygulamaya başlayacağız. Tüm ürünlerde neredeyse başa baş yani kar marjı çok düşük tutacak şekilde fiyat belirleniyor. Çünkü bu zincir marketlerde kâr marjı düşük biliyorsunuz ki.

Ama belli ürünler var ki bunlar zaruri olan ürünler; un, yağ, şeker, et gibi... Onlarda hatırı sayılır bir indirime gidiyoruz." dedi.

ET ÜRÜNLERİNDE İNDİRİMLER AYRICA DUYURULACAK

Et ürünlerinde ise Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde ivedilikle, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu ayrıca yapılacak.

Yorumlar (4)
toprak 2 ay önce
Düzcede neden et balık kurumu yok. Kesinlikle olmalı.
Madur 2 ay önce
Madem bu iki dudağının arasınday di da şimdiye kadar neyi bekledin şu doğal gaz ,elektirik ve akar yakıtı da bir ayar çeksin
Talimatla fiyat düşmez 2 ay önce
Zincir marketler zaten cüz-i karla sürümden kazanarak para kazanıyor, tarım kredi ucuza satacaksa milletin kesesinden finanse edecek demektir. Talimatla fiyat düşmez, maliyeti düşür, düşürebiliyorsan, malların fiyatları zaten düşer. Yönetemiyorsunuz.
Cemalettin Kapusuz 2 ay önce
madem talimatla oluyordu da neden bu kadar bekledi. dıjjj güçler... dışjj güçler...
16
parçalı bulutlu