banner851

banner614

İSRAF: "İHMAL VE BİLGİSİZLİKTEN"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarca başlatılan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na destek veren Düzce Valiliğinde bu kapsamda toplantı düzenledi. Toplantıda israf ile ilgili yapılan araştırmada ekmek israfının "ihmal ve bilgisizlikten" kaynaklandığını ortaya konuldu.

banner619
Ekonomi 30.11.2016, 15:52 30.11.2016, 16:06
997
İSRAF: "İHMAL VE BİLGİSİZLİKTEN"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilgili kuruluşu Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünce başlatılan Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası dolayısıyla Düzce Valiliğinde toplantı gerçekleştirildi.

Vali Dağlı başkanlığında yapılan toplantıya vali yardımcıları, kurum müdürleri, oda başkanları, üniversite rektörlüğü katıldı. Toplantıda kampanyada atılacak adımlar ve yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Ekmek israfının başlıca nedenleri ekmeğin ihtiyaçtan fazla alınması, yemekhanelerde tercih edilen rol ekmeğin ambalajsız olarak sunulması, fırınlarda ihtiyaçtan fazla üretim yapılması, ekmeğin uygun olmayan şartlarda muhafaza edilmesi olarak ifade edildi.

Toplantının içeriği hakkında yapılan yazılı açıklamada, Düzce’deki ekmek üretim ve tüketim yerlerinin ilçelere göre dağılımına ilişkin istatistiksel veriler paylaşıldı. Rakamlara göre Düzce’de toplam 115 ekmek fırını, 836 lokanta ve 216 yemekhane bulunduğu kaydedildi.

Kampanya ile ekmeğin uygun yöntemler ile muhafazasının sağlanması ile bayat veya ihtiyaç fazlası ekmeğin yine insan gıdası olarak değerlendirilmesinin amaçlandığı biliniyor. Valiliğin desteklediği kampanya kapsamında israfın önlenmesi konusunda toplumsal duyarlılığın oluşturulması hedefleniyor.

banner844
Yorumlar (4)
FATİH 5 yıl önce
İSTANBULDA ANKARADA 75 KURUŞTAN SATILAN EKMEK DÜZCEDE NEDEN 1.5 LİRADAN SATILIR BU NASIL Bİ DÜZEN
düzceli 5 yıl önce
gıda bakanlığı israfı önleyecekse önce en tepeden en müsrif yerlerden başlasın.sadece bu bakanlık da değil devlet başlamalı en başta.en alt kademedeki müdürler bile en lüks makam araçlarıyla gezen bi ülkede en alt yerlere bakıyorsunuz.başkan passata mı bineyim diyo israf burdan başlıyo ekmekten değil
Konuralp 5 yıl önce
İsraf haramdir. Kesinlikle ekmekler küçültulmeli ve insalar yiyebileceği kadar ekmek almali!!Ekmeği çöpe atmakta ne oluyor?Son yıllarda ülkemizde olduğu gibi Duzcemizde çöpler de fazlasıyla ekmek görmekteyiz.Küçük yuvarlak poşetlı ekmekler israfı önler diye düşünüyorum hemde hijyenik olur.
wampir 5 yıl önce
MEMLEKETTE BU KADAR SIKINTILAR VARKEN BİR ARAYA GELİP TARTIŞTIĞINIZ KONU BUMUDUR, SADECE GÜLÜYORUM..