banner851

banner955

“JET HIZIYLA ZAM YAPANLARDAN, AYNI HIZDA İNDİRİM BEKLİYORUZ”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Gıda, akaryakıt gibi birçok ürün grubunda döviz kurlarını bahane ederek jet hızıyla zam yapanlardan şimdi samimiyetlerine inanmak için indirim bekliyoruz” dedi.

Ekonomi 22.12.2021, 14:34 22.12.2021, 14:40
1268
“JET HIZIYLA ZAM YAPANLARDAN, AYNI HIZDA İNDİRİM BEKLİYORUZ”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kurdaki sert düşüş sonrası gıda ve akaryakıtta indirim talep etti.

Palandöken, “Gıda, akaryakıt gibi birçok ürün grubunda döviz kurlarını bahane ederek jet hızıyla zam yapanlardan şimdi samimiyetlerine inanmak için indirim bekliyoruz” dedi.

‘KURDAKİ DÜŞÜŞÜN YANSIMALARINI GÖREMİYORUZ’

Piyasalara güvenin artması için tüm ürün gruplarında indirime gidilmesi gerektiğini vurgulayan Palandöken, şöyle devam etti:

“Ayçiçek yağından motorine, kış lastiğinden, monttan kuruyemişe A'dan Z'ye tüm ürün gruplarına son birkaç ayda zam geldi. Bu zamların birçoğu tamamen usulsüz artarken, birçoğu da döviz kurları bahane edilerek arttı. Şimdi ise açıklanan kararların ardından döviz kurlarında yaşanan önemli düşüşü bu zamlara yansımasında göremiyoruz. Gıdadan tekstile, akaryakıta her ürün grubunda dövizdeki 50 kuruşluk artışta bile anında zam yapanlardan şimdi aynı hızda indirim bekliyoruz. Piyasalara güvenin artması, vatandaşın ve mal alım satım yapan esnafın rahatlamayı daha iyi yaşayabilmesi için artık tüm ürün gruplarında önemli bir indirim yapılmalı.” (İHA)

Yorumlar (8)
Apti 12 ay önce
Baskan indirim deil Hala bindiriyorlar..Bimde 4 gun once satilan 32 tl lik peynir.51.92 oldu..5 li cete marketlerine operasyon bekliyorus..
CAN 12 ay önce
DEVLET BENZIN FIYATLARINI DERHAL 5 TL YE LPG YIDE DERHAL 3 TL YE INDIRMESI LAZIM VE ZAM YAPANLARDA DERHAL BIR SENE ÖNCEKI FIYATA DÖNMELERI LAZIM DÖNMEYENLERE CEZAYI OKKALI VERMESI LAZIM
CAN 12 ay önce
DOLAR YÜKSELIR TOPU ZAM YAPARLAR HERSEYE VE DOLAR INDI SERT BUNLARIN TOPU INDIRIM YAPMADI BUNU BELEDIYE KOTRÖLCÜLERINI YOLLAYACAK OKKALI CEZA YAZACAKLAR HEMDE DERHAL
Gariban 12 ay önce
İndirim talebi yapıyorsunuz bim ürünlere zam yaptı
Madur 12 ay önce
Aynı fikirdeyim bir Trabzon ekmeği dinimi buçuk lira nerede indirim
As Düzce 12 ay önce
Üretimin hammadesi akaryakıt ve enerji kaynakları . Bunlar da fiyat düşmezse diğerlerinde de düşmez. Doların düşmesi ile akaryakıt fiyatları veya elektritik fiyatları düşmeyip ötv ye eşitlediler. Nasıl indirim yapsınlar .
Erkut 12 ay önce
Ucuza al pahalıya sat devri. Tüketici olarak biz de çok istiyoruz indirim yapılmasını ama tınlayan yok. Zam yaparken iyi, indirime gelince yok. Bir de utanmadan sadaka için sanduka koymuşlar markete. Hem en çok kazıklayan sizsiniz, hem de en müslüman siz
MLH 12 ay önce
Dolar 2 ay önce 9 Liraydı isyan ediyorduk şuan 13'e düştü diye bayram ediyoruz. Kimseyi kandırmayın esnaftan önce siz şu akaryakıtı bi düşürün.