banner851

banner614

KAPIDAKİ TEHLİKE!

banner619

Yıllarca İstanbul-Ankara arasında önemli geçiş güzergâhlarından biri olan Düzce yeni projeler ile birlikte bu avantajını kaybediyor.

banner846
Ekonomi 22.04.2017, 13:45 22.04.2017, 16:44
8549
KAPIDAKİ TEHLİKE!
banner844

Doğal güzellikleri ile İstanbul ve Ankara’dan birçok misafir ağırlayan Düzce, son yıllarda yapılan karayolları projeleri ile gözden düşmeye başladı. İstanbul-Ankara arasında geçiş güzergâhlarından biri olan Düzce, şehir ekonomisine büyük katkı sağlayan bu özelliğinden de oluyor.
Bolu Dağı Tünel Projesi ile Bolu Dağı esnafı büyük darbe yemişti. Hayata geçmeye hazırlanan yeni projelerle ise bu ekonomik darbenin boyutu artacağa benziyor. Zira Düzce’nin güzergâh dışı kalması kaçınılmaz görülüyor.   
Karayolları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) yapımını üstlendiği Kuzey Marmara Çevre Yolu ve Sincan İstanbul hızlı tren projeleri ile birlikte Düzce’ye uğrayacak araç sayısı ciddi anlamda sekteye uğrayacak.
Ankara ve İstanbul arasını 1,5 saate indirmesi beklenen Sincan-İstanbul hızlı tren projesi Sakarya’dan geçecek. Kuzey Marmara Otoyol Projesi ise Sakarya-Akyazı ve İstanbul 3.Köprüyü kapsayacak şekilde projelendirildi.
İki projenin hayata geçmesi ile birlikte başta turizm olmak üzere Düzce ekonomisinin kayıp yaşaması kaçınılmaz görülüyor. Kapıdaki tehlikenin bir an önce fark edilip Düzce’nin de projelerin bir parçası yapılması için gerekli çalışmaların yapılması elzem görülüyor.
 

Yorumlar (38)
Aykut 4 yıl önce
Çok değil 2045 yılında düzce yapay göl olacak 1500 yıllık bir proje bu
ss 4 yıl önce
Bu ne saçmalık hemen düzcenin değeri.kaybolmuş mu oluyor.Düzce yi audi le değer taşıyo hatırlatıyım biz passata binmeyiz o kadar değerliyiz.Anlayana
Aa 4 yıl önce
Seçimin hemen öncesinde bir çalıştay yapıldı ve ben ona seçil yatırımı yorumu yapmıştım. Hatta Düzce Üniversitesi'nde icra edildi bu çalıştay. Sonuç ne peki?
Akcakocali 4 yıl önce
Kuzey marmara çevre yolu rusyadan MMI geçecek
emre 4 yıl önce
boş yorumlar yapmayın düzcenin tamamı ileriye dönük yapay göl yapılacağı için karayoluda dahil ilerde ordan geçecek. akıllı olunda oralardan ucuza arsa kapın belki çocuklarınız torunlarınız rant sağlar kendilerine
şahin 4 yıl önce
Düzce çoğu hizmeti haketmiyor arkadaşlar,eğitim düşük esnafı kibirli trafik adabı yok,yönetimleri şeffaf değil,gizli,herkes çabuk ve kolay para derdinde,yığılcalı arkadaşlar hepsi yatarak devleten yardım alıyor,o yüzden böyle konuşurlar.
Realist 4 yıl önce
Bu kadar yüksek oy oranı iyi olmayacaktır.zamanla çantada keklik bakışı tamamen yerleşecektir.zaten bld. Başkanının tüm cesareti de buradan gelmektedir. 1 seçimde % 20 oy alsa tekrar düzce önem kazanacaktır.
Tolga 4 yıl önce
Gerekli çalışmaları halk olarak bizim yapmamızı bekliyorlar galiba yönetici sıfatındakiler kendilerinin yandaşlarının ceplerinden başka bişey düşünmedikleri için siz yatırımı daha çok beklersiniz yalandan bi otogar rezil bi hastane. Hepsi b
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın