banner851

banner614

KAR YAĞDI, FİYATI UÇTU

Batı Karadeniz Bölgesinde kar düşmesi sonucu balık fiyatları yeniden uçuşa geçti. Balık tutkunları, karla birlikte balık fiyatının düşmesi gerekirken yükselmesinin mantığını anlayamadıklarını belirtirlerken, Hamsinin tezgahlarda 15 TL'den satışa sunulduğu görülüyor.

banner619
Ekonomi 24.01.2016, 17:49 26.01.2016, 18:22
1088
KAR YAĞDI, FİYATI UÇTU

 Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kar yağışının da artması balık tutkunlarının iştahını kabartırken, fiyatların karla birlikte yükselmeye devam etmesi tedirginliğe neden oluyor... Batı Karadeniz Bölgesinde karın denize düşmesiyle birlikte balık fiyatlarının da uçuşa geçtiği görülüyor.


Balıkçılar, ‘’Hava şartlarındaki değişimle birlikte balık fiyatlarınında değiştiğini belirterek’’kar yağışı ile birlikte hem balık satışı azaldı, hemde balık fiyatları uçtu.Bu yıl zaten balık çok fazla olmadı, hava şartları karadeniz bölgesinde balıkçılık yapmaya çok müsait olmayınca balık fiyatları yükseldi’’dedi.

HAMSİ BUZHANEDEN

Öte yandan balıkçılar, Karadeniz'den hamsi balığının çıkmadığını dile getirdi. Balıkçı esnafı;"Karadeniz'de hamsiyi bulmak hamsiyi tutmak artık zorlaştı.Hamsi artık buzhaneden çıkıyor" dedi.

Edinilen bilgilere göre; balık tezfgahlarında Mezgit 15 - 20, Barbun, 20- 35, Çinekop 35, Levrek, 10, Çupra 10, İstavrit 15, Hamsi de 15 TL'den işlem görüyor.

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (7)
esnaf 6 yıl önce
Bu Düzce esnafında sıkıntı var! Kimseye müdaheneleri yok. Dediği fiyata aldın aldın almadın kaybol git diyorlar resmen! Öğrenciler bile şikayetçi. Dibimizde deniz var, balığa 10-15 TL para veriyoruz ya! İnsaf insaf, gözünüzü seveyim insaf artık yaaa!!!!
vatandaş 6 yıl önce
Balıkta fındık gibi tüccarın elinde tüccar 30 derse 30dan alcan 5derse 5ten ama ankarada denizi olmayan yerin hali 5tlye hamsi satıyor da bizim esnaf satmıyorsa bu tamamen soygun ve art niyettir.
Findukci 6 yıl önce
Finduk 9 tl birakinda hamsi 15 tl olsun.
vatandaş 6 yıl önce
ankarada 5tl hamsi düzce esnafı aç gözlü
düzce 6 yıl önce
ankarada 5 tl duzcede neden bu kadar pahalı akcokaca ıkı adım surda
kazıkçılar 6 yıl önce
sanki ucuzdu da..
kieros 6 yıl önce
herşey için fiyat ne kolay uçuyor fındık hariç