banner851

banner614

KARADENİZ GÜNDEMİNE OTURDU

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından hala açıklanmayan fındık fiyatları konusunda özellikle Ordu ve Giresun’da milletvekilleri sık sık çalışma yaparken Düzce milletvekillerinden bu zamana kadar ses gelmemesi düşündürüyor.

banner619
Ekonomi 05.09.2018, 15:37 05.09.2018, 18:24
7284

Bu zamana kadar fındık fiyatının açıklanmaması tepki gösteren Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, tepkilerine ara vermeden devam ediyor. Diğer Karadeniz illerinden de tepkiler gelirken Düzce’den bu konuda Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz’dan hala herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekiyor.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık fiyatını açıklamamasına tepki göstererek halkı mitinge davet eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gerekirse Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde çadır kuracağını da açıkladı.

Enginyurt, “AK Partili Ordu Milletvekilleri bizimle dalga geçiyor. Cumartesi günü Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda buluşalım ve sesimizi duyuralım. Gerekirse gidip sarayın önünde çadır da kuracağım. 8 milyon üretici perişan, fındık üreticisi kan ağlıyor. AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız “Çarşamba olmadı cuma açıklanıyor olmadı pazartesi” diyerek adeta bizimle dalga geçerken, AK Partili diğer iki Ordu milletvekili zaten adeta yok hükmündeler.” Şeklinde konuştu.

Enginyurt’un bu tepkisi, fındık üreticilerinin çoğunlukta olduğu Düzce’de de hala bir tepki gelmediğini hatırlattı. Bu konuda bu zamana kadar tek açıklama yapan isim ise AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin oldu.


Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (88)
Cumayerli 3 yıl önce
Kimin ne dediğinin onemi yok Fındık çiftçisi Turkiye ye çok yüksek miktarda döviz girdisi saglayan Ureticidir. Sokak da ot bile uretmen den gezen binlerce insan var çıkmışlar buradan findikciya laf söylerler. Sabır sadece
Sami 3 yıl önce
Halkın durumu kimin umrunda
Can . D 3 yıl önce
YETER YA HERSENE AYNI KONU SIKDINIZ AMA ZAM ZAM IYIDE HALKIMIZ ZATEN ASIRI PAHALI YIYO FINDIGI DAHA NE ISDIYONUZ KILOSU 30 TL MI OLSUN AYIP BEE GÖZÜNÜZÜ ALLAH DOYURSUN FINDIK FISDIK KONU BASKA BISE KALMADI
Kılıç 3 yıl önce
Ümit abi Ümit abi çıkdışarıya oynayalım abiiiii
KIYMET 3 yıl önce
BİZİM MİLLETVEKILLERİ ERGUVAN DA KAHVALTIDA TOPLANTIDADIR ŞİMDİ NERDESİNİZ SES YOK *********
vatandaş 3 yıl önce
Perşembe de bitti Hikmet... Ses ver ses... Akıl veriyordun ya millete. Millet de bekliyor. Hiç birinizin yatacak yeri yok .
Erbay 3 yıl önce
Verdiğiniz oyların karşılığı bunlar.Yıllardır aynı muhabbetler.Değilen birşey OlmaZ.Zayen banko yine seçimlerde oy alacaklarını bildikleri için.
........ 3 yıl önce
Ormanları kesip fındık ektiniz hala doymadınız 10 ton 20 ton 30 ton fındık alıyonuz desteklemede alıyonuz doymadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın