banner851

banner614

KARAYOLLARI İZİN VERMİYOR

Karayollarından yol kenarı satıcılarına engel. Yol kenarında ruhsatsız olarak ürün satan tezgahların hepsi kaldırılacak. Artık yol kenarlarında, fındık ve meyve tezgahları görülmeyecek.

banner619
Ekonomi 15.11.2012, 10:59
373
KARAYOLLARI İZİN VERMİYOR

Karayolu kenarlarının değişmez manzarası olan her mevsim dönemine göre ürünlerini satan satıcılarda tarihe karışıyor. Karayollarında aralıklı mesafelerde yol kenarında tezgah açan yada araçlarında sebze, meyve veya fındık satanlara artık izin verilmeyecek.

Bugüne kadar göz yumulan satıcıların bunu zamanla ticarete döktüklerini ifade eden Karayolları 41.Şube Şefi İlkay Aktuğ, açılan tezgahların tamamını karayolları sınırları dışına alacaklarını bildirerek ruhsatsız satış yapanlara izin verilmeyeceğini dile getirdi.

Tamamını Kaldıracağız

Aktuğ, “Devlet ve il yolları kenarlarında ürettikleri ürünü ya da emtiayı satmak için tezgâh kuruyorlar. Bunun için Karayolları geçici kanuna göre izin ve ruhsat alınması gerekiyor. Zaman zaman kendi tarlası önünde ürününü satması için göz yumulan kişiler ticarete başlıyorlar. Bunun mutlaka maliye kaydının olması 

Yorumlar (0)