banner851

banner955

KARİYER PLANLAMA ANLATILDI

Düzce BELKA İnsan Kaynakları A.Ş., Düzce Valiliği, İŞKUR ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında hayata geçirilen İş Kulübü, "Romanlar Günü" kapsamında Roman vatandaşlara yönelik Kariyer Planlamaları Günü’ne ev sahipliği yaptı.

Ekonomi 09.04.2022, 12:30 09.04.2022, 22:57
402

8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla Düzce’de kutlama etkinliklerinin yanı sıra Roman vatandaşların iş hayatında daha fazla yer alması amacıyla eğitim faaliyetleri de gerçekleştirildi.,

Paydaşları arasında Düzce BELKA İnsan Kaynakları A.Ş., Düzce Valiliği, İŞKUR ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nun bulunduğu İş Kulübü, Romanlar’ı kariyer planlama eğitiminde buluşturdu.

Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan yazılı bilgilendirmede, şunlar kaydedildi:

“Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öngörüsü ile Düzce'de iş ve işçi bulma sürecine yeni bir sistem kazandırması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında 3 yıl önce faaliyetlerine başlayan İş Kulübü’nde, Roman vatandaşlara yönelik kariyer planlama etkinliği düzenlendi."

Etkinliğe Düzce Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ercan Öztürk, Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Sinan İnan, Belka A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Necla Erdoğan, Düzce Romanlar Derneği Başkanı ve Romanlar Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Sibel Gün Çabuk ile Roman vatandaşlar katılım sağladı.

Vali Yardımcısı Saltaş ile Belediye Başkan Vekili Gösterişli’nin kursiyerleri selamlamaları ve Romanlar Günü’nü kutlamalarının ardından geçilen eğitimde İş Kulübü Lideri Gülhan Özgüngör tarafından slaytlar eşliğinde iş arama becerileri ve CV hazırlamaya yönelik bilgiler aktarıldı.

Eğitimin, kursiyerlerin iş başvurularının alınması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

banner844
Yorumlar (1)
Madur 9 ay önce
Yahu şu romanların seçimlerdeki oyları nelere kadirmiş
Yeni Sayımız