banner851

banner614

KAYIKÇI: “BİZ EKMEĞİ 1.50 KURUŞTAN SATARIZ”

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, ekmek zammı ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay’ın devreye girdiğini açıkladı. Vali Atay’ın Fırıncılar Odası ile görüştüğünü belirten Kayıkçı, “Sayın Valimizin talimatı ile ekmek gramajı 250’den, 270 grama çıkartıldı” dedi. Düzce Belediyesi’nin, ekmek zammının geri çekilmemesi halinde halk ekmek adı altında ucuz ekmek çıkartacağı yönündeki açıklaması ile ilgili ise Kayıkçı “Düzce Belediyesi halk ekmek çıkarta bilir, eğer ekmeklerin satıldığı büfeleri bize verirse, biz 1 buçuktan ekmeği satarız” diye konuştu.

banner619
Ekonomi 21.09.2021, 13:30
6970
KAYIKÇI: “BİZ EKMEĞİ 1.50 KURUŞTAN SATARIZ”

Düzce’de, Fırıncılar Odası tarafından ekmeğe yapılan zam, Düzceli vatandaşların yoğun tepkisini çekmişti. Konuyu kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumlu-Yorum” programında masaya yatıran Öncü Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Belediyesi’nin ekmek zammının önüne geçmek için halk ekmek çıkartması gerektiğini vurgulayarak, “Bunu yaparsa ancak Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yapar” dedi.

Bunun ardından Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Düzceli’nin ekmeği ile oynatmayız” denilerek, ekmek zammının geri çekilmemesi halinde Düzce Belediyesi’nin halk ekmek çıkartmak dahil gerekli adımları atacağı belirtilmişti.

“Vali Atay fırıncılara talimat verdi”

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirine değerlendirmelerde bulunan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, ekmek zammı ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay’ın da devreye girdiğini ifade etti. Vali Atay’ın talimatı üzerine Düzce’de ekmek gramajının 250’den 270 grama çıkartıldığını kaydeden Kayıkçı, “Ekmek zammı ile ilgili çok yoğun bir tepki oluştu, kamuoyunda. Ama şu da bir gerçek, maliyetler sürekli artıyor. Bu konu ile ilgili Sayın Valimiz Cevdet Atay, Fırıncılar Odası ile bir görüşme yaptı dün. Bu görüşmede, fırıncılara ya ekmek fiyatlarını geri çekmeleri, ya da ekmek gramajının yükseltilmesini talimatını verdi. Sayın Valimizin bu talimatı üzerine, Düzce’de ekmek gramajı 250’den, 270’e çıktı” dedi.

“Düzce Belediyesi halk ekmek çıkartsın, büfeleri bize versin”

Düzce Belediyesinin ekmek zammının geri çekilmemesi halinde gereken tüm tedbirleri alacağına yönelik açıklamasını da değerlendiren Kayıkçı, “Düzce Belediyesi halk ekmek çıkarta bilir. Ama ekmek satış büfelerini bize, yani esnaflara verme kaydıyla. Biz o zaman bu ekmeği 1 buçuk liradan satırız. Çünkü, fırıncılardan ekmek satışı yapan bakkallarda komisyon alıyor. Bunun yakıt ve benzeri maliyetleri de var. Düzce Belediyesi halk ekmek adı altında ekmek çıkartırsa, büfeleri de bize verirse, biz ekmeğin tanesini 1 buçuk liradan satacağız” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (37)
Yorum 3 hafta önce
Hadi ordan bir ekmek dağıtım maliyeti 1 tl mi oluyor belediyenin kuracağı bufeyi belediye size size niye devretsin , siz üzerinize düşeni yapın büfe kurdurtmayin siz kurun izin alinda 10 firinci bir olamıyormusunuz kurunda 1,5 tl den 270 gr satın madem de samimiyetinizi gorelim
adamın teki 3 hafta önce
fiyatı serbest bırakın bakalım ne olacak? geçenlerde ben ucuza satıyorum, maliyetim düşük diyen fırıncıya ekmeği ucuza sattırmadınız.
S 3 hafta önce
Şimdi halk ekmek için bir yerleri yıkarlar bitişini görmeye bizim ömrümüz yetmez yıkılan yerde yıkıldığı ile kalır
Bolulu 3 hafta önce
Boluda ekmek 1.25 CHP derler birde
Syn herkes 3 hafta önce
Ekmeğe saygı gösterin çünkü Allah onu değerli kılmıştır. Esnafa yüklenmeyin zamların tek sebebi aracılar mayısta 120 tl olan un şu an 220 küçük esnaf varya hani paranız olmayınca size yardımcı olan onlarında suçu yok. Zaten elektrik doğlgaz yağ şeker bulgur vs bedava. Değerli insanlarımız karafırın diye bir gerçek var. Halk ekmek sağlık olarak zaten intihar. Aynı kişi sayısı ile kara fırın da 30 çuval fabrikasyon da 200 çuval çıkar işsiz kalanlar ayrı sağlıksız ekmek ayrı. Şu anda aracılar öyle vuruyor ki hep halk esnafa yükleniyor. Memleketi karafırınların batması kurtaracak ise eğer biz hazırız. Önce maliyeti hesaplayın lütfen...
Misafir 3 hafta önce
Bir yandan fiyatlar arttı diye müdaheleye ÇALIŞAN devlet, diğer yanda serbest piyasa rezilliğiden faydalanıp fiyat yükselten esnaf.
Lütfn 3 hafta önce
Fiyatı yükselten 3snqf değil aracılar mesela uncularv1 hazirana kadar tır fiyatın70 nün iken şimdi neden 120 bin oldu yani 120 iken çuval 220 oldu esnafın suçu ne. Esnaf zaten bim le rekabet yapmak için para bile kazanmıyor el insaf. Ekmeğe saygı
Hepiniz çakalsınız Oda na 3 hafta önce
Kaşıkçı belediye biz Halk ekmek olarak vatandaşa ucuz ekmek veririz diyor zaten sen neden maydanoz olmaya çalışıyorsun onu açıkla, çakallık yapıtında kime-niye bilelim.
Allah gözünüzü doyursun 3 hafta önce
Madem ki 1,50 satabilirsiniz sayın kaşıkçı, o halde 2,50 yaptınız, milletle dalga mı geçiyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın