banner851

banner614

KAYMAKAMLIK’TAN ZAMMA İTİRAZ!

Ekmek ve pide fiyatlarının tartışma konusu olduğu bugünlerde Akçakoca’da ekmeğe yapılan zammın ardından gramajının da düşürülmesi, Akçakoca Kaymakamlığı’nı harekete geçirdi. Kaymakamlık üç kuruma itiraz yazısı gönderirken, ekmek fiyatına son halini kurulacak yeni komisyon belirleyecek.

banner619
Ekonomi 10.06.2016, 15:08
2156
KAYMAKAMLIK’TAN ZAMMA İTİRAZ!

 Düzce’de ramazan ayı öncesinde ekmek zammı tartışmaları bugünlerde yerini pide fiyatlarına bıraktı. Ancak Düzce’de ekmeğe ilk zammı uygulayan ilçelerden biri olan Akçakoca’da, Kaymakamlığın itirazı konuyu yeniden gündeme taşıdı.  

Bilindiği gibi kış aylarda 250 gram ekmeğin 1 liradan satıldığı Düzce'de yüksek maliyetleri ve 3 yıldır zam yapmadıklarını gerçek gösteren fırıncılar, 350 gram ekmeği 1.5 liradan satma kararı almıştı. Zamlı ekmeğin merkezde uygulamaya konulması beklenirken, ilk zam haberi Akçakoca'dan gelmişti

3 kuruma yazı gönderildi

 Şubat ayında 350 gram ekmeği 1,50 TL’den satılması kararı alınan Akçakoca’da mayıs ayında yeni bir karar alınarak gramajıyla oynanmıştı.  Akçakoca’da hem ramazan pideleri, hem poğaça - simit, hem de somun ekmek fiyatlarını belirleyen yeni düzenlemeye göre 1,50 liraya satılan 350 gram ekmeğin fiyatı aynı bırakılarak, gramajı 300 grama düşürülmüştü.  İlgili oda temsilcilerinin aldığı bu yeni karar Akçakoca Kaymakamlığı’nı harekete geçirdi. Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, yapılan değerlendirmeler ışığında, ekmek fiyatlarındaki yeni düzenlemeye itiraz etti. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından, Akçakoca Belediye Başkanlığı’na, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası’na (ATSO) ve Akçakoca Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na (ESO) yazı gönderildi.

Ülkede ekonomik olumsuzluk yok!

Kaymakamlık tarafından ilgili kurumlara yazılan yazıda  Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası fiyat tarifesinde Ocak ayından bu tarafa ekmek gramajını düşürecek, durumu haklı gösteren ekonomik bir olumsuzluk ülke genelinde olmadığına dikkat çekildi. Ayrıca, Akçakoca Esnaf ve Sanatkârlar Odası ekmek fiyatı ve gramajı ile ilgili herhangi bir tarife değişikliği yapmadığı belirtildi ve ilçe genelinde iki ayrı fiyat uygulamasının vatandaşın lehine bir durum olmayacağı kaydedilerek itiraz edildi.

Akçakoca Kaymakamlığı’nın itirazının ardından yeniden bir komisyon kurularak ekmek fiyatlarına son halinin verileceği bildirildi.


Haber;S.KAŞKIR 

banner844
Yorumlar (3)
Pideci 5 yıl önce
Kim demiş olumsuzluk olmadığıni. Un fiyatlarına gelen zamlar, asgari ücrete gelen yuksek zamlar, diğer girdilerdeki artışlar belimizi büktü. Biraz insaf.
akçakocali 5 yıl önce
Helal olsun biride çıkıp itiraz etmiş. Birisi de meslek odalarına sorsa ya siz aidat toplamaktan başka ne yapıosunuz diye.
adam. helal olsun 5 yıl önce
helal olsun kaymakam beye.halkı gerçek düşünen siyasi kaygısız halk adamı işte. .halka yazık ramazan günü daha ucza yensin diye adım atan, atanmış kaymakamın ellerinden saygıyla öpüyorum, seçilmiş agalarından bu devlet adamlığından ders çkarıp örnek almalarını Allahtan diliyorum.