banner851

banner955

KDV DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, gıda ürünlerinde KDV'nin yüzden 8'den yüzde 1'e indirilmesine yönelik yapılan düzenlemenin ardından yerel ve zincir marketlerde denetimlerini sıklaştırdı.

Ekonomi 17.02.2022, 14:30 18.02.2022, 13:08
576
KDV DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Rutin denetimlerin akabinde duyarlı vatandaşların ihbarlarını da değerlendiren ekipler, uygulamanın sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için büyük çaba sarf ediyor. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, temel gıda ürünlerinde uygulanan KDV indirimine yönelik market denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

İndirim konusunun vatandaşa sağlıklı şekilde yansıtılması adına sıkı takipte olan ekipler, herhangi bir sorun yaşanmaması için de tüm detayları gözden geçirmeyi ihmal etmiyor.

Bu kapsamda, kentin dört bir noktasında hizmet veren bir zincir market mağazalarına giden ekipler, denetimler kapsamında marketlerdeki ürünlerde KDV indirimi yapılıp yapılmadığı, ürün fiyatlarının karşılaştırılması, etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı ve son kullanım tarihi gibi konularda kontroller gerçekleştiriyor.

Yapılan kontrollerde, işletmenin KDV indirimlerini uygulamaya koydukları görülürken, marketlere yönelik denetimlerin tüm hızıyla devam edeceği açıklandı.

banner844
Yorumlar (6)
Vatandaş 8 ay önce
A101 her gün kontrol edin en kazıkci kan emici
Battık bittik 8 ay önce
A101 lere iyi bakmak lazım, kdv indirimi geldiği anda fiyatlara ani zam yapıldı ürünlerde.. şaka gibi.. halkımızın hiç bir şansı yok maalesef. Ya devletten, ya maliyeden, ya marketten yani muhakkak bir yerden ve devamlı maddi olarak zarardayız ve resmen battık.
Hayirlisi 8 ay önce
Evet KDV indirimi öncesi 38₺ olan yumurta kolisi indirimden sonra 42₺ oldu büyük bir adım (: zengin doymadikca fakirlesmeye devam
Madur 8 ay önce
Bu marketleri denetleyenler akar yakıt ,elektirik ,doğalgaz ,otoyol ve köprülere de bi ek atsalar ya vatandaş rahatlasa
Yusuf 8 ay önce
Ulaşıma zam değil indirim istiyoruz
Yazıklar olsun... 8 ay önce
Öncü, marka reklamına devam diyorsun. Konu detayında ise kuruşluk indirime sesimiz çıkmıyor ki. Önemli olan virgül öncesi rakamlarda bir önceki yıla göre düşüş bizi ilgilendirir. Önce misliyle zam, sonra kuruştaki indirim oyunu değiştirilmeli.
20
parçalı az bulutlu