banner851

banner614

KOMŞU BÖYLE DUYURDU

2018 yılına dair değerlendirmelerde bulunan komşu il Sakarya'nın Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “2017 yılında şehrimizi yeni yatırımlarla buluşturduk. Şimdi yeni bir yıl yeni hedefler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah 2018 açılışların yılı olacak ve 670 milyon değerindeki 35 yeni proje şehrimizle buluşacak.” dedi.

banner619
Ekonomi 01.01.2018, 13:00 03.01.2018, 09:54
2770

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2018 yılına dair değerlendirmelerde bulundu. 2017’de ulaşım, çevre, altyapı, eğitim, kentsel yenileme gibi başlıklarda çok önemli yatırımları şehirle buluşturduklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, 2018’in Sakarya’da açılışlar yılı olacağını vurguladı.

Altyapı yatırımları
2018 yılında açılışı yapılacak yatırımlara değinen Başkan Toçoğlu, “140 milyonluk şehrin yeni içmesuyu kaynağı Akçay Barajı’nı tamamlayacağız. Serdivan ve Erenler’de toplam 75 milyonluk altyapı projelerimizi bitireceğiz. 2018’de Karasu ve Kocaali’de 45 milyon, Ferizli ve Söğütlü’de de 45 milyonluk altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. 33 milyonluk Karapürçek ve Küçücek’e inşa ettiğimiz altyapı projemizi de 2018’de noktalayacağız. 20 milyonluk yatırımla inşa ettiğimiz Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi’ni devreye alacağız. 5 milyonluk Hendek’te Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi ve Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi Projesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Sapanca Memnuniye Arıtma Tesisi de açılacak. 15 milyonluk yatırımla Sapanca İçmesuyu İsale hattını da tamamlayacağız.”

Tarihi Uzunçarşı ve Yeni Hal
“Tarihi Uzunçarşı’yı tamamlayacağız. Alicanlar Konağı’nı hizmete alacağız. Yeni Hal Kompleksini bitireceğiz. Sosyal Gelişim Merkezleri halkamızın bir yenisini de 15 milyonluk yatırımla Karasu’da ekleyeceğiz. 7 milyonluk yatırımla Maltepe Sosyal Tesisleri’ni halkımızın kullanımına açacağız. Engelsiz Yaşam Merkezimizin de önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Kocaali’de Sosyal Tesisleri’ni de yeni sezonda tamamlayarak kullanıma sunacağız. Hendek Yeni Yaşam Merkezi ve Arifiye Park’ı da bitireceğiz.”

Yeni duble yollar
“1. OSB ile SATSO arası yeni duble yol projemizi de yine bu yıl içerisinde tamamlayacağız.”

Ulaşım projeleri
“TOPÇA Köprülü Kavşak projemizi tamamlayacağız. ADA AVM bölgesinde inşa ettiğimiz üstgeçidi önümüzdeki günlerde açacağız. 2018’de yaklaşık 800 bin ton asfalt atacağız. Spor başlığına ayrı bir parantez açmam gerek. İnşallah bu yıl Sapanca Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştireceğiz.”

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (6)
Adapazar54 4 yıl önce
Düzce il olmayı haketmiyor hendek il olsun düzce hendege baglansın
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEMIZDE POREJEMI VARDA YAPACAKLAR GELEN GIDENI ARATIYO HERYE GECEKONDU OLMUS ESKI HASARLI BINALARLA DOLU DÜZCE SEHIR MERKEZI DÖKÜLÜYO ESKI SANAYI HALA YIKILMADI YERINE GÜZEL BÜYÜK AVM GEZI ALANLARI BOL AGACLANDIRACAN ORAYI CEVRESINI DÜZCEMIZ YAZIN TOZ TOZ ALTYAPI YOK YAMUR YAGAR GÖL NUSRETDIN MH LESINDE ELETIRIK TELERI HALA YERIN ALTINA ALINMADI TIRAFO EVIN 2 CI KATINDA KALDIRIMLARMI BERBART KIRIK DÖKÜK SEHIR ICIDE ÖYLE ULASIMMI ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU DÜZCE AKCAKOCAYA
Yazık 4 yıl önce
Bilmeyen sakaryayı iyi zannediyor şehir merkezi dahil yolları 5 para etmez çok kötü hatta asfaltlama yüzünden bakandan fırça yedi ve daha yeni asfalt çalışmasına başladı düzceye kötüleme yapacağınıza bi karşılaştırma yapın bakalım
bırakın bu işleri 4 yıl önce
düzce asla büyümemeli.küçük olsun.yoksa yeşile elveda.zaten kirli havaya dahada kir katıcaz.düzce çukurda.hava sirkülasyonu yok.illede fabrika diyerek mahfetmeyin.aynı kişiler bu sefer e hava niye kirli diyor.
adamın teki 4 yıl önce
Sakarya Büyükşehir, Düzce değil. Sakarya'nın nüfusu Düzce'nin 2 katından fazla. Dolayısıyla Düzce ile Sakarya aynı kategoride değil. Karşılaştırılamaz.
Düzce 4 yıl önce
Millet çağ atlatıyor, Düzce iş bilmez, tüm işi gücü şov, gösteriş, reklam olan kişiler yüzünden eriye gitmekte.Güya bakanımız var ama sorunlar aynı, devam ediyor..