banner851

banner955

KOMŞU MİSAFİRLERİNİ "DOLU DOLU" AĞIRLAYACAK

Türkiye'nin önemli kış turizm alanlarından Kartalkaya Kayak Merkezi ile doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'ndaki oteller, yılbaşında misafirlerine etkinliklerle dolu tatil yapma imkanı sunacak. Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, "Şu anda rezervasyonlar yüzde 80'i geçmiş durumda. Yüzde 100 civarında doluluğumuz olacak." dedi.

Ekonomi 25.12.2021, 18:30 25.12.2021, 17:14
1657

Doğası, kayak pistleri, gölleri ve ormanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin her mevsim cazibe noktası Bolu, bu yılbaşında da çok sayıda tatilciyi ağırlayacak. Bolu'daki Kartalkaya Kayak Merkezi, Abant Tabiat Parkı ve kent merkezindeki oteller, yeni yıla eğlenerek girecek tatilciler için hazırlıklarını tamamladı. Otellerde yılbaşı öncesi rezervasyonların artmasıyla doluluk oranı yüzde 80'in üzerine çıktı. Yılbaşında tam kapasiteyle hizmet vermesi beklenen oteller, yeni yıla Bolu'da "merhaba" diyecek tatilciler için çeşitli programlar hazırladı. Bülent Ersoy, Muazzez Ersoy, Kutsi ve Gökhan Sezen gibi çok sayıda sanatçı otellerde sahne alacak. Sanatçıların birbirinden güzel şarkılarıyla eğlenecek misafirler, çeşitli etkinliklerle "2022"nin gelişini kutlayacak.

Kartalkaya'da yeni yıla gece kayağı yaparak girecekler

Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanları arasında yer alan Kartalkaya, 2 bin yatak kapasiteli 5 oteliyle yılbaşında hizmet verecek. Yaklaşık 2 bin 200 metre rakıma sahip Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan ve kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı merkezde kayak sezonu 17 Aralık'ta açıldı. Burada eğlence programlarının yanı sıra gece kayağı yapma imkanı da bulacak tatilciler, hem otelde hem de karda keyifli vakit geçirecek.

"Misafirlerin ilgisi son derece güzel"

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, yaptığı açıklamada, Bolu'nun yılbaşı tatili için en çok tercih edilen yerlerin başında geldiğini söyledi.

Özellikle kayak merkezlerine ilginin çok iyi olduğunu vurgulayan Ergül, "Şu anda rezervasyonlar yüzde 80'i geçmiş durumda. Yüzde 100 civarında doluluğumuz olacak. Bu sene de pandemiden dolayı biraz gevşeme var ama maske, mesafe ve hijyen konusunda asla taviz vermeyeceğiz. Bu şekilde başlangıç yapıyoruz. 17 Aralık'ta Kartalkaya'daki tüm oteller sezonu açtı. Misafirlerin ilgisi son derece güzel." diye konuştu.

Ergül, Kartalkaya'da kar kalınlığının 1 metre civarında olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

"Son senelerin en güzel karı bu sene yağdı. Pistlerin tamamında kar seviyesi mükemmel. Ayrıca, ulaşım kolaylığından dolayı Bolu çok tercih ediliyor. Kar ve doğa manzarası çok güzel. Tatil yapmak isteyen misafirlerimizin bunu değerlendirmesi lazım. Şimdilik yılbaşı programlarımızı yaptık. Gece 12.00'ye kadar tüm otellerimiz anlaştığı müzik gruplarıyla programlarını yapacak." (AA)

Yorumlar (3)
Vatandaş 12 ay önce
Bizde Düzce'den bakalım. Belediye çöp topladımi,park yaptı mı, su verdi mi diye hayiflanalim. Kaç yıl sonra bir Bolu oluruz acaba?
düzceli 12 ay önce
bolu bizi kıskanıyor
Düzcem 12 ay önce
Düzce ne yapacak, gururu ve kibiri ile yoluna devam edecek, kendi kendini avutacak, eski Düzce’nin (bilenler tabii ki) hayalini gözünün önüne getirecek, doktorun en iyisi, sanayinin en kıralı, sosyal hayatın en medenisi en huzurlusu, zenginliğin, refahın en ilerisi bizdeydi diyecek kendi kendine; hepsinden öte de Yeşil Düzce yazardı otobüslerinin önünde ve gerçekten de yemyeşildi ve terrrtemizdi memleketim diyecek.
Yeni Sayımız