banner851

banner955

Kooperatifin Kredi Notu Yükseldi!

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı düzenlediği basın toplantısında Düzce esnafının borcuna sadık olduğunu ve kooperatifin kredi notunun yükseldiğini açıkladı.

Ekonomi 08.06.2010, 19:43
205
Kooperatifin Kredi Notu Yükseldi!

Düzce Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, kooperatifin genel durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili olarak kamuyonu bilgilendirmek amacıyla basın toplantısı düzenlendi.
Düzce'de en üst kredi limitinin 50 bin TL iken, 250 bin TL'ye yükseldiğini belirtten Taşlı, 2009 yılında toplam 13 trilyon kredi kullanıldığını söyleyerek, “Düzceli esnaflarımnız kredilerini zamanında ödeyebilmek için sürekli çabalıyorlar. 2010 yılı kapsamında yani 6 aylık bir süre içerisinde Düzce'de 150 esnafımız kredi aldı. Bu krediler kapsamında 2- 2,5 trilyon gibi bir rakkam oluyor dedi. Bilindiği gibi Düzce olarak 35 bin TL üst kredi verebiliyorduk. Üst yönetimimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda Düzce'de en yüksek 250 bin TL'ye çıktı” dedi. Taşlı, “Bazı ilçelerde Esnaf Kredi Kefaalet Kooperatiflerimizde problemler vardı. Birkaç yıldır oluşumunu tamamlayamamışlardı. Fakat Gümüşova ilçemizde yeni bir yapılanma gerçekleşti ve bu yapılanmada yeni bir yönetim oluştu. Cumayeri ve Gümüşova ile birlikte Çilimli ilçemizde bu kooperatifden yararlanacak. Amacımız mümkün olan en kısa sürede Gümüşova Kooperatifini faliyete geçirmektir” dedi.

Haber; H. KAYA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız