banner851

banner614

KORKMAZ: “BU ZAMMI YAPMAK ZORUNDAYDIK…”

Düzce’de ekmeğe yüzde 25 oranında zam yapıldı. 250 gram ekmek, 2 TL’den 2 buçuk TL’ye çıkartıldı. Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, ekmek zammı ile ilgili un ve elektriğe gelen zamları gerekçe gösterdi. Düzceli Vatandaşlar zam kararına tepkili.

banner619
Ekonomi 18.09.2021, 13:01 18.09.2021, 14:29
4958
KORKMAZ: “BU ZAMMI YAPMAK ZORUNDAYDIK…”

Un ve elektrik fiyatlarına gelen zammı gerekçe gösteren Düzce Fırıncılar Odası ekmeğe yüzde 25 oranında zam yaptı. Düzce’de 2 TL'den satılan ekmeğin fiyatı 2 buçuk TL'ye yükseltildi. Zam kararının ardından, 250 gr ekmek 2.50 TL, 500 gr çiftli ekmek 5 TL, 230 gr susamlı ekmek 2.50 TL, 460 gram çiftli susamlı ekmek 5 TL, 800 gr köy ekmeği 7.50 TL, 1.100 gr büyük ekmek 10 TL, 100 gr sandviç ekmeği 1.50 TL, 40 gram roll ekmek 0.60 kuruş olarak fiyatlandırıldı.

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirinin sorularını yanıtlayan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, “Un fiyatlarına ve elektriğe yapılan zamların ardından bu zam kararını almak zorunda kaldık. Fırıncılar zaten bir şey kazanmıyor. Bu zam kararı Düzce genelinde uygulanacak. Bugün bir un çuvalı 180 TL, bunun yanında elektriğe de zam yapıldı. Bu nedenle bu zammı yapmak zorunda kaldık. Fazla da bir artış olmadı ekmek fiyatlarında. Yüzde 13 oranın da zam uygulandı” dedi.

Öte yandan, Düzceli birçok vatandaş, ekmeğe yapılan zamlara sosyal medya hesapları üzerinden tepki gösterdi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (45)
Hayhay 1 ay önce
Sigaraya ver 20 lira git orda burda eglen ye iç bi çaya 5 tl ver ekmege cok zam gelmiş az bile gelmiş bi cuval un fiyatından haberi yok adamın kaçtane işci ssk bakur yemek poşet odun tuz maya vs vs kaleme vur 50 cesit sayarım size boş muhabbete gerek yok ekmek 3 tl olmalı
Yiyin gari 1 ay önce
Ülkenin en pahalı ekmeğini kullanarak kayıtlara geçtik hangi işçinin, hangi memurun maaşına %25 zam yapılmış Düzce'de fırıncılar lüks araçlarla geziyorlar örnek İspir, Hakan unlu mamülleri vs. Yazık çok yazık
covidoz 1 ay önce
bu az bile. ekmeğin fiyatının 50 lira olması gerek. bana kızmayın sandığa kızın sandıktan ben çıkartmadım
can 1 ay önce
DÜZCEDE ZAM YAPAN YAPANA DIGER ILERE GÖRE DÜZCE GERCEKDEN COK PAHALLI SU ASIRI PAHALLI EKMEK ASIRI PAHALLI DEVLET DOGALGAZI DERHAL UCUZLATMASI LAZIM DOGAL GAZDA ALMANYA GIBI KDV YI KALDIRMALI DOGAL GAZ BIRIM FIYATI LITRE DE 2 BUCUK TL OLMASI LAZIM KDV YI KALDIR FIYAT BU
can 1 ay önce
YAZIKLAR OLSUN HERKEZ ZAM YAPMA PESINDE E DEVLET ELETIRIGE DOGAL GAZA BENZINE ZAM YAPARSA BAKKALAR DA ZAM YAPAR DEVLET ÖNCE DOGAL GAZI UCUZLATACAK ÖTV YI KALDIRACAK ÖTV DEMEK RÜSVET DEMEK
Murtaza 1 ay önce
Fırıncılar kazanmıyormus, o yüzden mi Düzce'deki fırın sahipleri zenginleşti. Fırın sahibi olanların mal varlıklarına bakalım.
işci 1 ay önce
Elinde 5 Bin TL lik Telefonla dolaşırsın 50 Krş Zamma tepki gösterirsin elektriģe Doģalgaza yüzde %15 ile_20 zam Yapılmış susarsın Şaka Gibisiniz!!!!
Düzceli 1 ay önce
Tepki olmazsa daha çok zam gelir. Allah doyursun gözlerini. Ekmeğe bu zam geliyorsa var siz düşünün diger ürünlerin fiyatını.
Yazık oluyor REİSE... 1 ay önce
Ne kadar çok kazansanız okadar daha fazla iştahınız kabarıyor.Doymak nedir bilmez oldunuz.Sukursuz,besmelesiz,nefsin esiri olmuş bir halde olduğunuz için tek çareyi zam yapmak olarak görüyorsunuz.Herkes toprağın altına girecek elbet.Hesap zamanida mecburduk yaptık dersiniz.Allah mustehakkinizi versin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın