banner851

banner614

KORSAN TAHSİLATA DİKKAT

SEDAŞ icra kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, vatandaşları korsan tahsilat bürolarına karşı uyardı. Güven, bayilere yapılan ödemelerde yetki belgesine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

banner619
Ekonomi 07.10.2012, 15:56
209
KORSAN TAHSİLATA DİKKAT

SEDAŞ icra kurulu Başkanı Bekir Sami Güven yaptığı açıklamada, yetkisiz kişilerce tahsil edilen faturaların SEDAŞ sistemine iletilmediğini ve müşterilerin borçlu gözükmeleri sebebiyle elektriklerinin kesilmesi durumuyla karşılaştıklarını ifade etti.

Son günlerde SEDAŞ’a ait fatura tahsilatı için bayilik verdiklerini söyleyen bazı kişilerin vatandaşları yanıltmaya çalıştığını kaydeden Güven, "Müşteri ilişkilerimizi olumsuz etkileyebilen böylesi durumlarla karşılaşılmasını istemeyiz. 1 lira hizmet bedeli alarak fatura tahsilatı yapan ve bu faturaları daha sonra farklı ödeme noktalarından yatıran, bu şekilde geciktirdikleri ödemelerle müşterilerimizin mağdur olmasına yol açan korsan tahsilat büroları olduğu hakkında şikayetler alıyoruz. Tespit edilen bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacak." diye konuştu.

 

Yorumlar (0)