banner851

banner614

Kriz etkileri artıyor.

Ülkeyi ve Düzce'yi derinden etkileyen ekonomik kriz rakamlarla birlikte artmaya devam ederken krizin boyutları da düşündürüyor.

banner619
Ekonomi 18.01.2009, 18:13
211
Kriz etkileri artıyor.

Krizin etkileri artarak devam ederken özellikle Düzce de son iki aydır olumsuz seyreden ekonomik durum seyrini değiştirmiyor. Teşvik Yasası'nın kalkmasıyla birlikte işverenleri de olumsuz etkileyen kriz ortamı bütün kesimlere ivme kaybettirmeye devam ediyor. Çoğu işyeri bu yüzden kepenk indirirken çoğu işyeri de işçi çıkarmalarla krizin etkilerini azaltmaya çalışıyor.

Çıkarılan işçi sayıları da özellikle son aylarda ciddi seviye de artış gösteriyor. Bu durum nedeniyle Hükümetin çalışmaları da devam ederken krizin etkilerinin özellikle 2009 yılının ilk çeyreğinde daha da artması bekleniyor. Çoğu ekonomist ise krizin etkilerinin en az 2010 yılına kadar süreceğini vurgularken daha kötümser açıklama yapanlarda var. Ekonomistler ülkede krizin etkisinin 2015 yılına kadar devam etmesinden endişe ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun dönemler halinde açıkladığı işsizlik rakamları ise giderek artmaya devam ediyor. Artan rakamlar arasında işyeri kapatanların sayısı da bulunuyor.

Yorumlar (0)