banner851

banner955

Krizin sert rüzgarı esmeye devam ediyor.

Etkisini artıran ekonomik kriz her kesimi vurmaya devam ediyor. Krizle birlikte vatandaşlar ve çalışanlar ne yapacaklarını kara kara düşünüyor.

Ekonomi 12.04.2009, 17:19
194
Krizin sert rüzgarı esmeye devam ediyor.
banner1032

Hükümetin önlem paketleri, sanayiyi canlandırma politikalarıyla birlikte ekonomik kriz sert etkisini hissettirmeye devam ediyor. İşadamlarından esnaflara, sanayicilerden yatırımcılara kadar her kesimi olumsuz etkileyen kriz ortamıyla birlikte intihar olayları ve aile içindeki şiddet olaylarında da artış gözleniyor.

Krizle birlikte krizin etkisini iyiden iyiye hissetmeye başlayan vatandaşlar ise özellikle yığılan kredi kartı borçlarını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünmeye devam ediyor. Krizin etkilerini yıl sonuna kadar devam ettireceği açıklamaları ise sorunlarla uğraşan çalışanları daha da kötü durumların beklediğini ortaya koyuyor. Düzceliler de kriz ortamıyla birlikte ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor.

Diğer taraftan Hükümet, krizin etkilerini biraz olsun hafifletmek için önlem paketleri çıkarmaya devam ediyor. Özellikle ÖTV indirimiyle otomotiv ve beyaz eşya sektöründe rahatlamanın olması bekleniyordu ama bu iki sektörde de kısa süreli rahatlamanın ardından yine olumsuz tablo gözlenmeye başladı. Ekonomik krizin seyrini düşürmemesi ise ilerleyen günlerde ciddi sorunların yaşanacağının habercisi.

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu