banner851

banner614

Krizle yaşamaya devam

Ekonomik krizin etkileri artarak devam ediyor. Vatandaşlarda artık krizi kabul ederek kriz gerçeğiyle yaşamaya alışıyor.

banner619
Ekonomi 25.04.2009, 19:16
197
Krizle yaşamaya devam

Ekonomik kriz geldi, herkesi olumsuz etkiledi derken artık vatandaşlar kriz gerçeğiyle yaşamaya alıştı. Fakat yaşanan olumsuzluklar, işyeri kapatmalar ve işçi çıkarmalarla birlikte işsiz sayısı da aydan aya artış gösteriyor. Hükümet işsizliğe karşı da önlem paketi çıkarmaya devam ediyor.

Özellikle 2009 yılının ilk 6 ayından ümidini kesen sanayicilerin durumu da işsiz sayısının artarak devam edeceğini gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmalar da işsizlik boyutunu ortaya koyuyor. Özellikle son aylarda işsiz kalan kişi sayısı yüksek oranlarda artış gösteriyor. İşsizlikle birlikte şiddet olaylarında da gözle görülür bir artışın yaşanırken hırsızlık oranları da ciddi boyutlara ulaştı. Düzce'de bile son bir ay içinde kayıtlara geçen çok sayıda hırsızlık olayı yaşanırken bu konuda Emniyet güçleri de yoğun çalışmalar sergiliyor.

Krizin etkileri nedeniyle iş kapatan ve işçi çıkaranların oranı da önemli boyutlarda. Yaşanan sorunlar krizin etkilerinin her geçen ay daha da arttırdığını ortaya koyarken bu durumun en az 2010 yılına kadar devam etmesi bekleniyor. Kiriz nedeniyle işsizlik sorunu her geçen ay artmaya devam edeceğe benziyor.

banner844
Yorumlar (0)