banner851

banner955

KYK BORÇLARI NE OLACAK?

Üniversite öğrencilerinin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarında faizlerle birlikte yüksek miktarda artışlar Düzce’de binlerce genci zor durumda bırakırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KYK borçlarındaki faizlerden yakınan gençlere "Biz gençlerimizi faize de enflasyona da kurban etmeyiz" karşılığını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kredilerin geri ödemesine ilişkin çalışmaları yarınki kabine toplantısından sonra açıklaması bekleniyor.

Ekonomi 17.07.2022, 12:15 17.07.2022, 16:28
914
banner986

Türkiye’de milyonlarca, Düzce’de 10 bine yakın genç,  KYK kredi borçları için yeni bir düzenleme bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu beklentiye, "Biz gençlerimizi faize de enflasyona da kurban etmeyiz" açıklamasıyla karşılık verdi.

FAİZ ARTIŞLARI DETAYLI BİR ŞEKİLDE ELE ALINDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, konuyla ilgili kapsamlı bir çalışma yaptı. KYK kredi borçları ile ilgili Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi'nden kaynaklı faiz artışları detaylı bir şekilde ele alındı. 2022-2023 akademik yılı Güz dönemine yetişecek şekilde çalışma tamamlandı.

GÖZLER YARIN YAPILACAK KABİNE'DE

KYK kredi borcunda faiz silinmesi veya ödemeleri kolaylaştıracak yeni bir yapılandırma beklentisi için gözler yarın yapılacak olan kabine toplantısına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu toplantıda KYK kredi düzenlemesinin detaylarını açıklaması bekleniyor.

banner844
Yorumlar (1)
genç 1 ay önce
hepsi silinse keşke zaten durumumuz olmadıgı için alınıyor ailenin bide mezun olduktan sonra iş bulunamıyor hemen nasıl ödenecek ...
21
açık