banner614

LEON KALMA DÜZCE’DE Kİ YATIRIMINI ANLATTI

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, Ekotürk TV Kanalında yayınlanan Gün Ortası programında Ahu Orakçıoğlu’nun konuğu oldu. Kalma, Düzce’deki fabrikadan tüm dünyaya ihracat yaptıklarını, Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer aldıklarını ifade etti. Avrupa, Güney Amerika Ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere onlarca ülkeye ihracat yapan Teknorot Otomotiv A.Ş, 2018 yılı verilerine göre 100 milyon Dolarlık ihracat rakamına ulaştı.

banner846
Ekonomi 03.07.2020, 18:38
11303
LEON KALMA DÜZCE’DE Kİ YATIRIMINI ANLATTI
banner844

2008 yılında fabrika kurmaya karar verdiklerinde yer arayışında olduklarını ve bu aşamada Düzce’de daha önceden de çalıştıkları bir arkadaşlarının da önerisiyle Düzce’de yatırım yapmaya karar verdiklerini söyleyen Leon Kalma, süreç içerisinde Düzce’de Vali, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin büyük bir özveri göstererek yatırıma destek olduklarını ifade etti.

1700 çalışan, 100 bin metrekare alan

2008 yılından bu yana Düzce’de huzurlu bir şekilde üretimlerine devam ettiklerini belirten Kalma, 1700 çalışan ve 100 bin metrekarelik bir alanda üretime devam ettiklerini, üretimlerinin de %92’sini ihraç ettiklerini de sözlerine ekledi.

Sanayi-Üniversite İşbirliği Çok Güçlü

Düzce Üniversitesi ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla Ar-Ge noktasında önemli işlere imza attıklarını da söyleyen Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, otomotiv endüstrisine yenilikler kazandırmaya, bunu da Düzce’de ülkenin bilim insanları ve yerel dinamiklerin katkılarıyla yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Teknorot İlimize Değer Katmaya Devam Ediyor

Programla ilgili açıklama yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Teknorot Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma’nın ulusal yayın yapan bir ekonomi kanalında Düzce hakkında yapmış olduğu açıklamalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Düzce olarak 124 ülkeye toplamda 1.5 Milyar Dolarlık ihracat yapan Düzce’nin, istihdam ve ihracat noktasında önemli bir figürü olan Teknorot Otomotiv A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, kıymetli dostumuz Leon Kalma, katıldığı televizyon programında hem ilimiz hem de kurumumuzu yücelten açıklamalarda bulunarak bizleri onore etmiştir. Teknorot, markalaşmanın, ihtisaslaşmanın, kurumsallaşmanın önemini herkese kanıtlayan nadide firmalarımızdan biridir. Otomotiv dünyası içerisinde kendisine sağlam bir yer edinen Teknorot Otomotiv A.Ş, ilimizdeki yatırımına her geçen gün eklemeler yaparak istihdam konusunda da öncü firmalar arasında yer almaktadır. Biz de Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak sanayicimizin ihtiyaçlarına karşılık bulmaya çalışıyoruz. OSB’lerimizin genişletme çalışmaları, altyapı ve üst yapı hizmetlerinin geliştirilmesi, kamusal destekler ve finansal destekler noktasında odamızın tüm imkanlarını üyelerimize seferber ediyoruz. Yine sanayicilerimizin daha hızlı hareket edebilmeleri adına ilimize Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Noktası kazandırma çalışmalarımızda da sona gelmek üzereyiz. En kısa zamanda ilimize gümrüğü kazandıracağız. İlimizde yatırımı olan ve gelişimimize katkıda bulunan tüm üyelerimiz bizim için Düzcelidir. Bu vesileyle kıymetli hemşerimiz Sayın Leon Kalma’ya ilimiz tanıtımına yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dileriz” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar (9)
SerkanSK 12 ay önce
Bir Teknorot çalışanı olarak orada çalışmanın gururunu her zaman yaşıyorum. Emek verdiğim 12 senemde çalıştığım şirketin daima önde olmasını arzu ettim. Düzcemiz için büyük bir değer..
Hans 12 ay önce
Patrona teşekkür ederim yapılan yorumlar pek ziyade Allah daha çok versin böyle adamlara
Betül 12 ay önce
Benim abiminde bu firmada 3.. yili çalışanının hakkını veren bayramlarda ozel günlerde çalışanına destek olan bir firma beyaz yaka mudürler olsun usta baslari olsun hepsine Bilal küçük adina tesekkürlerimi arz ederim
KÜÇÜK 12 ay önce
BENİM ABİMDE TEKNORATTA CALIŞIYOR 3..YILI BAYRAMLARDA RAMAZANLARDA ERZAK OLSUN KIYAFET OLSUN MAAŞI OLSUN ŞİRKET OLARAK BEYAZ YAKA MÜDÜRLERİ OLARAK ÇALIŞANINA DEĞER VEREN HAKKINI YEMEYEN BİR ŞİRKET ABİM BİLAL KÜÇÜK ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
. 12 ay önce
10 gün önceki haberi veriyonuz
Hüseyin 12 ay önce
Sorsan Yahudi. ama binlerce insana ekmek kapısı. iyi insanın Yahudisi Müslümanı olmaz. iyi insan sadece yere düşeni kaldırmakla da olmaz. başarıların daim olsun.
Ilgili... 12 ay önce
Ilk geldiginiz de ümit özmen ticaret odasi baskaniydi. Fabrikanin girisinde ki yolda dolguyu yaptirmadi size bir de akil verdi ama siz sanirim pes etmediniz beklediniz ve umit gitti. Sonra girisdeki kulube icin savas cikti :))) neyse siz sabrettiniz cok komik cokk. Ve biz tesekkur ederiz bize sabrettiginiz icin leon beyy. Tesekkur ederiz ...
Zeki 12 ay önce
Merhaba zekiildiz teknorotda çalışmak isterim hayalim çalışmak lütfen yardım edin teşekkür ederim no 5453811081
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu