banner851

banner614

'MALLAR DEPODA ÇÜRÜYECEK”

Toptancılara Haline belediyeden Ramazan Bayramı boyunca açma izni çıkmaması esnafın tepkisine yol açtı. 4 gün boyunca Hal'in kapalı olması nedeniyle ürünlerin çürüyeceği endişesini taşıyan hal esnafı, imza toplayarak belediyeden HAL'in bayramda da açık kalması için izin istedi.

banner619
Ekonomi 07.08.2013, 13:24
270
'MALLAR DEPODA ÇÜRÜYECEK”

“Mallar Depoda Çürüyecek”

Düzce Belediyesi ve Hal Müdürlüğünün toptancılara bayramda açma izni vermemesi toptancıların tepkisine neden oldu. İmza toplayıp belediyeye taleplerini iletmelerine karşın herhangi bir geri dönüşün olmamasından şikyetçi olan hal esnafı ellerindeki malların depolarda çürüyeceği endişesini taşıyor. HAL'de toptancılık yapan Mustafa Duman, ellerindeki malların depolarda çürüyeceğini söyledi.

 Duman “ Bayramda Halin açılmasını Müsaade etediler. Elimizde bir sürü meyve sebze var. 4 gün açılmayacak hal ve bunların hepsi çürüyecek. En azından cumartesi açıp elimizdeki malı çıkarmak istedik. Müsaade etmediler. 4 gün boşlukta vatandaş pazarda istediğini bulamayacak” dedi.

Bayram süresince halin kapalı olması sebebi ile vatadaşlar pazarda istedikleri ürünleri bulamayacak. Bunun yanında toptancıların depolarında tuttuğu yüzlerce kilo meyve ve sebze çürümeye terk edilecek.

 

Haber: M. YILMAZ

Yorumlar (0)