banner851

banner955

MARKA'DAN ÖNEMLİ KONFERANS

MARKA tarafından gerçekleştirilen Uluslar arası ‘Bölgesel Kalkınma Gündemi Küresel Değer Zincirleri ve Rekabetçilik Piyasaları’ konferansı başladı. MARKA Yönetim Kurulu Üyeleri Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile Düzce TSO Başkanı Fahri Çakır'ın da katıldığı programla Düzce'yi de kapsayan bölgede, kalkınma politikalarının etkinliğinin arttırılması hedefleniyor.

Ekonomi 11.05.2017, 13:42
850
MARKA'DAN ÖNEMLİ KONFERANS
Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından gerçekleştirilen Uluslar arası ‘Bölgesel Kalkınma Gündemi Küresel Değer Zincirleri ve Rekabetçilik Piyasaları’ konferansı Sapanca’da gerçekleştiriliyor. İki gün sürecek olan programa MARKA Yönetim Kurulu Üyeleri Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Düzce Ticaret ve Ssanayi Odası Başkanı Fahri Çakır da katılıyor.

Düzce, Kocaeli, Sakarya, Bolu, ve Yalova illerindeki ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünü arttırma hedefiyle kurulan bir kamu kurumu olan MARKA organizasyonu ile gerçekleştirilen program Bölgesel Kalkınma Gündemi alanının en iyilerini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Her yıl ele alınacak bir bölgesel kalkınma sorunsalının, politika yapıcılar ve uluslar arası düzeyde alanlarının en yetkin uzmanlarıyla yorumlanması hedefleniyor. Konferanslara konuşmacı olarak, Kalkınma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları ile Koç Üniversitesi, İstinye Üniversitesi öğretim üyeleri ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katılıyor.
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız